Leoš Mareš se ohradil proti slovům poslance ANO. Ten kritizoval jeho přístup ke covidu

Leoš Mareš (David Sedlecký / se souhlasem autora)

Leoš Mareš | FOTO: David Sedlecký / se souhlasem autora

Nová cesta, kterou se při zveřejňování čísel nově nakažených koronavirem pustili ve Velké Británii a Singapuru, chválil v Událostech a komentářích Julius Špičák. Poslanec hnutí ANO v této souvislosti zkritizoval Leoše Mareše, který má údajně šířit depresivní nálady. Reakce populárního moderátora na sebe nenechala dlouho čekat.

Místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví se v pořadu České televize přiklonil k tomu, abychom k pandemii do budoucna přistupovali stejně jako třeba Spojené království. Tam začali covid-19 označovat za běžné onemocnění, jakým je třeba chřipka a přestali dávat důraz na zveřejňování dat o nakažených.  

„Denně nezveřejňujme počet infikovaných,” vyzval Julius Špičák v Událostech a komentářích. “Já si dnes ráno pustím Evropu 2 v autě a slyším depresivního Leoše Mareše a Patrika. A slyším: Ježíši Kriste, už je to tu zas. Tak nepropadejme prosím těmto depresivním náladám,” dodal gastroenterolog. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leoš Mareš (@leosmares)

Zřejmě ovšem nepočítal s tím, že jeho výstup moderátor zaregistruje a dokonce na něj bude reagovat. To se ovšem stalo na Marešově Instagramu, který sleduje přes milion lidí. „Za to může Patrik. Já hlásil vždycky jen skvělá čísla…,” napsal dlouholetý moderátor Evropy 2 a doplnit to několika emotikony.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články