Letadlo do Dubaje muselo nouzově přistát. Muž po hádce o Ukrajině začal hajlovat a křičel, že je Rus

Ilustrační foto (Pixabay)

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay

Poměrně krušné chvíle prožila posádka a cestující v letadle společnosti FlyDubai. Dva opilí muži se údajně začali za letu hádat o chování Ruska na Ukrajině. Incident skončil tím, že stroj směřující z ruské Kazaně do Dubaje musel nouzově přistát, informovala nezávislá běloruská agentura Nexta

Jeden z mužů byl následně podle zveřejněného videa v doprovodu ochranky vyveden z letadla. „Já jsem Rus,“ křičí při opouštění stroje v ruském městě Samara. Podle záběrů někoho z cestujících přitom přidává i neslavně známé nacistické gesto.

Ruští občané mají kvůli agresi na Ukrajině velmi omezené možnosti, kam mohou cestovat. Evropská unie totiž odepřela všem ruským leteckým dopravcům svá letiště a zakázala jim přelety vzdušným prostorem EU. 

Týká se to i letadel, která jsou registrovaná mimo Rusko, avšak jsou pronajata nebo poskytnuta formou leasingu ruským občanům či subjektům. Zákaz se vztahuje také na soukromá letadla. Podobný krok udělala například také Velká Británie nebo Spojené státy americké. Státy Evropské unie zakázaly vstup na své území  i ruským a běloruským silničním dopravcům.

Rusům tak zůstává jen několik možností, kam mohou napřímo cestovat. Kromě Spojených arabských emirátů, kam zřejmě mířil opilec z videa, je jim otevřené například Bělorusko, Katar nebo Turecko.

Hajlování na stupních vítězů

S hajlováním mají zkušenosti také ruští sportovci. Například loni na jaře se o skandál postaral patnáctiletý motokárový jezdec Artěm Severjuchin, který na stupních vítězů předvedl gesto, které nápadně připomínalo fašistický pozdrav. 

Stalo se tak na dubnovém juniorském šampionátu FIA Karting World v portugalském Algarve, kde ruský závodník kvůli sankcím závodil pod italskou vlajkou. Během italské hymny se mladík nejprve dvakrát bouchl do hrudi v oblasti srdce a potom natáhl pravou paži před sebe. Celá situace mu navíc zřejmě přišla velmi vtipná, protože se následně začal smát.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články