Letní čtení od Babiše: hnojomet na ČT mezi recepty

(Rostislav Kaplan)

FOTO: Rostislav Kaplan

„Společenský týdeník Rytmus života je pestrou směsí nejčerstvějších novinek z hvězdné společnosti a zajímavých informací z mnoha oborů lidské činnosti. Jeho prostřednictvím budete mít slavné osobnosti vždy jako na dlani a poznáte je takové, jaké doopravdy jsou. Odhalí vám nejnovější milostná vzplanutí, pikantní nevěry, tajné neřesti, skrytou zášť či zákulisní intriky, které hýbou českým, ale i světovým showbyznysem.“

Tolik Mafra o svém týdeníku Rytmus života, kterého v průměru prodá 162 000 výtisků, které si přečte 370 000 čtenářek. A ještě jedna podstatná informace o tomto týdeníku pro ženy – od roku 2018 patří Andreji Babišovi, který ho koupil s další cca třicítkou lifestylových časopisů od vydavatelství Bauer Media.

V polovině prázdnin Rytmus života pocítil potřebu vměstnat mezi recepty na borůvkové koláče, křížovky a rozhovory s VIP osobnostmi i hanopis na veřejnoprávní Českou televizi, všiml si kolega Vojtěch Berger.

Čtenáři se z textu dozvědí, že ČT je „nenasytný moloch“, možná „vydírá diváky“, a dokonce snad „obchází zákon“ tím, že „jelikož má reklamu zakázanou (…) označuje reklamu na obrazovce za sponzorované vysílání, které zákon dovoluje“.

„V roce 2018 si ČT kvůli tomuto ohýbání zákona přišla údajně na 238 milionů korun, což je symbolickým plivnutím do tváře plátcům koncesionářských poplatků, které se navíc nestydí reklamou obtěžovat.“ Nechybí ani výčet příjmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka a řečnická otázka, „jestli by neměl se šetřením začít sám u sebe“. Vše završeno obligátním: „Tak jako musejí začít šetřit obyčejní lidé, kteří ČT posílají každý měsíc svých 135 korun, je načase, aby už konečně začala výrazně šetřit i sama ČT a její vedení…“

Co k tomu dodat? Andrej Babiš Českou televizi v minulosti kritizoval opakovaně, zejména za reportáže o jeho kauzách kolem Čapího hnízda či střetu zájmů. Loni těsně před volbami také tvrdil, že ČT v době pandemie covidu za jeho vlády „rozeštvávala lidi“.

Rozdíl mezi obdobím před a po nákupu časopisů Bauer Media Andrejem Babišem je jasně patrný…

Přečetli jste část exkluzivního obsahu pro předplatitele Týdeníku FORUM

Pokračujte dál ve čtení přihlášením do čtenářské zóny. Online verze článku je dostupná pouze pro předplatitele digitální verze předplatného.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články