Letní tábory: Kapacity se plní, není však jasné, jestli vůbec budou

Ilustrační foto (FORUM 24)

Ilustrační foto | FOTO: FORUM 24

Většina letních táborů už spustila přihlašovaní, nikdo ale neví, zda se budou moct uskutečnit. Situace ohledně koronaviru je proměnlivá a nejistá. Otázku, zda letos děti pojedou na letní tábory, si kladou nejen rodiče, ale i organizátoři, kteří i přes nejistotu pořádání připravují vše, co je na sezónu potřeba.

„Tábory určitě budou. Otázka je pouze o tom, v jakém režimu a za jakých opatření,“ uvedl dnes ve Zprávách na CNN Prima News předseda Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka.

Jaká opatření budou muset děti a organizátoři dodržovat, se ale zatím neví. Vše bude záležet na aktuální covidové situaci. „Máme připravené návrhy, které samozřejmě vychází ze zkušeností z loňského roku. V loňském roce, jak všichni víme, byl výskyt covidu na táborech zcela minimální. Samozřejmě za ten rok jsme o něco zkušenější jak my, tak i hygiena. Věřím tomu, že řešení najdeme,“ vysvětluje Topinka.

FORUM 24 (archiv)

Děti se v letošním školním roce podívaly do škol jen zřídka, zájmové kroužky prakticky nefungovaly. Prázdniny na táboře tak představují pro děti nejen pobyt na čerstvém vzduchu, ale i návrat do kolektivu. Je letos o tábory zájem?

„Samozřejmě, jak my organizátoři, tak i rodiče dětí s tábory počítáme. Nikdo si asi nedovedeme představit to, že po roce, kdy nám děti nechodily do školy, je ještě zavřeme doma někde ve městě,“ uzavírá na CNN Prima News předseda Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka.

Koronavirus omezoval pořádání letních táborů i v minulém roce

Maximální počet dětí ve stanových táborech byl ohraničen na 100 účastníků včetně pořadatelů. Podmínkou pro účast bylo také aktuální potvrzení od lékaře a přísnější pravidla pro organizaci kuchyně.

Komplikaci pro některé tábory představovalo i rozhodnutí o omezení kontaktu účastníků s okolím. Omezily se i výlety do míst s větší koncentrací osob. Doporučen byl pohyb v areálu tábora a ve volné přírodě.

„Zvýšený důraz klademe především na dodržování pravidel osobní a provozní hygieny všech účastníků. To znamená pravidelné mytí rukou za použití mýdla a jednorázových ručníků, používání dezinfekce, nošení roušek mimo areál tábora a volnou přírodu a dodržování preventivních pravidel při kašlání, kýchání a rýmě,“ uvedl tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

O tom, jaká omezení bude potřeba dodržovat letos, se zatím nerozhodlo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]