Léto v Česku končí, o víkendu dorazí citelné ochlazení a déšť

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Po několika teplých a poměrně slunečných dnech to vypadá, že léto v Česku už předává otěže podzimu, který začíná příští týden. V následujících dnech se totiž poměrně výrazně ochladí například ranní a noční teploty už o víkendu spadnou na jednociferné hodnoty. Zároveň s ochlazením dorazí také mnohem více oblačnosti a srážek. Studené počasí podle předpovědi vydrží i na začátku příštího týdne.

„Přes naše území bude od severozápadu zvolna postupovat zvlněná studená fronta, která v pátek postoupí z našeho území dále
k jihovýchodu. O víkendu bude přes Baltské moře a Polsko k východu postupovat tlaková níže a po její zadní straně k nám bude
od severozápadu proudit chladný vzduch. Na začátku příštího týdne se bude do střední Evropy od severu zvolna rozšiřovat výběžek vyššího
tlaku vzduchu a příliv chladného vzduchu na naše území bude pokračovat,“ uvádějí v týdenní předpovědi meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Miloš Zeman s Vladimirem Putinem (ČTK)

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, z Čech se postupně občasný déšť a přeháňky rozšíří i na Moravu a do Slezska. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na Moravě a ve Slezsku 22 až 26 °C, v 1000 metrech na horách kolem 15, v Beskydech 18 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě místy občasný déšť nebo přeháňky. V jihovýchodní polovině území zpočátku srážky četnější. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí od 12 do 16 stupňů, na západě republiky pouze kolem deseti. Přes den teploměry ukáží mezi 17 až 21 stupni Celsia.

„Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Na severu a severovýchodě přechodně i zataženo a srážky četnější. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C,“ slibují meteorologové pro sobotu. V neděli už ovšem dorazí avizované ochlazení a denní teploty spadnou pod dvacet stupňů na rozmezí od 15 do 19 °C. Ty ranní klesnou na interval sedmi až jedenácti stupňů, předpověď slibuje také velkou oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami.

A ochlazovat se dále bude i na začátku příštího pracovního týdne. Pro pondělí experti z ČHMÚ uvádějí ranní a noční teploty v rozmezí pět až devět °C, přes den má být mezi 13 až 17 stupni, ojediněle se mohou objevit přeháňky. A jak vypadá výhled od úterý do čtvrtka? „Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C,“ uzavírají meteorologové týdenní předpověď.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články