Letuška poradila, jak získat zdarma místo v první třídě

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Cestování by si chtěl užít dozajista každý, ale není v možnostech všech, aby si koupili třeba letenky do první třídy. Přitom údajně není nic těžkého na tom, jak se dostat na ta nejlepší místa. Tip, jak toho dosáhnout, zveřejnila na TikToku jedna z letušek.

Cierra Misttová na sociálních sítích často ukazuje triky, které vám mohou zpříjemnit cestování letadlem. Tentokrát se zaměřila na to, jak lze získat místo v první třídě, aniž by vás to stálo celé jmění. 

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Letuška tvrdí, že velkou roli hraje především chování cestujících. Ti slušnější mají vždy výhody, pokud navíc přinesou i nějakou drobnost v podobně kávy nebo třeba čokolády, palubní personál se o ně vždy stará s větší pečlivostí.

Platí to i v momentě, kdy dochází k přesunu některých pasažérů z ekonomické třídy. „Zázraky dokážeme, když dostaneme třeba pytlík čokolády, zejména v dlouhých dnech, kdy máme lety za sebou a nemáme ani čas zajít si pro jídlo,“ vysvětluje Cierra.

Není to však jediná varianta jak lepší místo sehnat. Podle letušky si můžete pomoci už v momentě, kdy si kupujete letenku. „Obvykle, pokud náš let není plný, musíme lidi přesunout kvůli váze a vyvážení,“  vysvětluje Cierra. „Normálně jsou všechna letadla těžká na ocasu, takže pokud musíme lidi přesunout dopředu, odkud myslíte, že je vezmeme? Zezadu,“ dodává.

Jak se zdá, není nic jednoduššího než si zpříjemnit třeba cestu na dovolenou ještě dříve, než nám začne. Stačí pamatovat jen na pár věcí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články