Levicové síly a babišovci a okamurovci uprchlickým dětem pomáhat nechtějí

Eric Drooker

Většina poslanců opět předvedla ohledně tématu uprchlíků asociálnost a pokrytectví. Opět se „vyznamenali“ okamurovci a levicové síly.

Byla to zase běžná argumentační fraška. Velký předseda Tomio Okamura přišel s tím, že zatímco KDU-ČSL, TOP 09 a STAN chtějí pomáhat cizím dětem, SPD chce pomoci 2600 dětí, které jsou podle údajů Ministerstva práce a sociálních věcí bezdomovci v Česku.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Návrh trojice menších opozičních stran podpořili Piráti, většina poslanců ODS a jen jednotlivci z vládních ANO a ČSSD. Celkem pro návrh hlasovalo 65 ze 186 přítomných poslanců, proti jich bylo 28 a ostatní se hlasování zdrželi. (ČTK)

Argument, že máme nejdřív pomáhat vlastním dětem, a až pak cizím (pokud vůbec), je naprosto zavádějící. Několik desítek dětí nezatíží tuto zemi nijak, ale jim by to pomohlo. Pokud jsme nějakým potřebným dětem nepomohli tady, nepřijetí pár jiných dětí na tom nic nezmění. Navíc je to zcela oddělený problém.

Že se asociálně projevují komunisté, není velké překvapení. Ti vždycky uvažovali v abstraktních pojmech lidstva a tříd a konkrétní člověk se jim z toho vytrácel. Sociální demokraté tady ovšem předvádějí skutečně nechutné divadlo. Jestli si myslí, že je zachrání předvádění nějaké pevné hráze proti uprchlickým hordám, tak by jim měl někdo prozradit sladké tajemství, že je možná nezachrání už nic. Možná zázrak, ale na něm teď zrovna nepracují.

No a čistě pragmaticky: mezinárodní pověst země se tím rozhodně nevylepšuje, když to řekneme mírně. Jenže co nějaká dobrá pověst. Na to už se tady dost dlouho nehraje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]