Levné letenky z Prahy do Asie? Už od srpna

Ilustrační foto (archiv)

Ilustrační foto | FOTO: archiv

Poslední dobou se čím dál více lidí vydává na exotickou dovolenou do Asie. Jihovýchodní země bývají pro Čechy neuvěřitelně levné. Největším problémem bývá mnohdy cena letenky. To by se mělo brzy změnit. Z Prahy do Dauhá od 21. srpna létá Qatar Airways. Levněji než Emirates. V hlavním městě Kataru pak přestoupíte na další spoje.

Například letenky do thajského Bangkoku se na stránkách dopravce dají pořídit i pod 12 tisíc korun, což je momentálně nejlepší cena na trhu. A levněji se dají pořídit letenky i do afrických destinací. Například do Johannesburgu se dostanete už za necelých 14 tisíc.

Dopravce původně plánoval lety z Prahy až příští rok. Urychlení plánu je následkem toho, že arabské země uvalily sankce na Katar. Qatar Airways tak například nesmí létat přes území Bahrajnu, Egypta, Saúdské Arábie a Spojených arabských Emirátů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]