Lež má krátké nohy, pane premiére

Tom Rimpel

Demonstrantka Jana Filipová | FOTO: Tom Rimpel

Zatím nepravomocný rozsudek pražského okresního soudu nařizuje premiérovi Andreji Babišovi, aby se omluvil za svá tvrzení, že demonstranti proti němu jsou zaplacení. Samozřejmě – po bouři posledních dnů kolem Čapího hnízda to asi není zpráva, co by ukazovala, že se situace v naší zemi obrací k lepšímu. Ta zpráva ale znamená, že pokud se proti lidem, jako je Babiš, postaví stateční občané, kteří si nenechají líbit jejich lži, něco se dít začne.

Jana Filipová chodí na demonstrace z přesvědčení. Babiš ne úplně dobře chápe, co taková věc znamená, ostatně proto o každém, kdo jej kritizuje, tvrdí, že za to má buď peníze, nebo je kmotr, mafián či psychopat. Skutečnost je ovšem taková, že přesvědčení a pravda jsou mnohem silnější než peníze, propaganda a mediální moc. Protože lež má krátké nohy a pravda nakonec vždycky vyjde najevo.

Že žádné demonstranty nikdo platit nemusí, to ví každý rozumný člověk a věřit tomu může buď člen hnutí ANO, nebo čtenář Aeronetu či MF DNES. I autorka tohoto textu zná nejméně desítky lidí, kteří byli na každém protestu prostě proto, že jsou hluboce znepokojeni tím, kdo nám vládne.

V posledních týdnech zaznamenal podobný úspěch jako Filipová také komentátor deníku FORUM 24 a radní České televize Zdeněk Šarapatka. Ten pro změnu zažaloval prezidenta Miloše Zemana, který tvrdil, že jej kdysi vyhodil pro neschopnost. Prezident prostě a jednoduše opět lhal a soud to potvrdil.

Každý má někdy pocit marnosti z toho, co se v České republice děje, co všechno může některým lidem projít a z toho, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější.

Jana Filipová opět dokázala, že bojovat má smysl. I maličkost totiž může pohnout větším celkem. Znamená to například, že mezi soudci jsou ještě rozumní a odvážní lidé. A to je vážně dobrá zpráva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner