Lhaní o Putinových zločinech je silné i u nás. Česko je jednou nohou v Rusku

Okamura, Babiš a Filip (Zbyněk Pecák)

Okamura, Babiš a Filip | FOTO: Zbyněk Pecák

Zesměšňování politické korektnosti bylo dlouhá léta hitem ruské propagandy. Protože nás naučili, že korektnost je zbytečná hloupost, můžeme bez obalu kupříkladu říct přesně to, co si myslíme o ruském prezidentovi. Vladimir Putin je sovětský primitiv. Děkujeme, že to smíme říct nahlas. Ve slušné společnosti bychom se rádi krotili, ale významná část naší společnosti slušná není. 

Putin vytvořil zrůdný stát, který velebí jaderné rakety a učí malé děti vykřikovat nacionalistická hesla. Díky specifické ruské emocionalitě se tato obludná propaganda hysterického zla velmi dobře šíří. Po dlouhých letech ruské propagandy funguje v každé evropské zemi parta nebezpečných bláznů, kteří freneticky tleskají každému Putinovu útoku na západní svět, který se přitom už 70 let úspěšně snaží být lepším místem pro život, zatímco Rusko ve všech ohledech zaostává kvůli naprosté demotivaci a demoralizaci svého obyvatelstva. Současné krvavé násilí je důsledkem letité ruské zakomplexovanosti a nenávisti vůči těm, kteří žijí lépe a chovají se o dost inteligentněji. 

Eric Drooker

V Česku bychom si ale o sobě neměli dělat přehnané iluze. V naší společnosti přežívá několik set tisíc psychiatrických pacientů, kteří svoji nostalgii po komunismu přetavili v lásku k Putinovi. Tito lidé, vesměs rudí senioři z českého a moravského maloměsta či z vesnice, se potutelně vysmívají politické korektnosti. Tak ať si tu nekorektnost také jednou užijí. Tato armáda sovětizovaných primitivů ochotně šíří každou ohavnost a každou lež, která přijde z východní říše zla. Sovětského primitiva poznáte podle toho, že vám s vážnou tváří bude tvrdit, že válku na Ukrajině vyprovokovalo NATO, Ukrajina není stát, město Mariupol si zničili Ukrajinci sami a v Buče stříleli Ukrajinci vlastní lidi. Sovětský primitiv z české vesnice vám může třeba do očí tvrdit, že  Ukrajinci zabíjejí vlastní děti. A nebo že mrtvá těla na ukrajinských ulicích jsou nahraná, po natočení videa všichni herci vstali.

Vzhledem ke zločinnému charakteru putinovských lží je přítomnost ruské páté kolony v naší společnosti velmi vážným morálním i politickým problémem. Jedná se o početný rezervoár hlasů východního barbara Andreje Babiše, protievropského podnikatele Tomia Okamury a dalších antidemokratických a nehumánních stran s extremistickou inklinací. Normálnost současné vládní koalice by nás neměla ukolébat. Žijeme v zemi, která je pořád jednou nohou v Rusku. 

(ČTK)

Ruská společnost se od české liší tím, že všechno hnusné je tam dvakrát silnější. Úměrně tomu, že komunistická diktatura tam trvala skoro dvakrát déle, a ani před ní to nebylo nic moc. Poměr rudých seniorů k inteligentním a slušným lidem starší generace je v Rusku dvakrát či třikrát horší. Jestli máme v české společnosti zhruba 12 až 15 procent sovětských primitivů, tak v Rusku jich je třeba i 40 procent. Jestli máme zhruba 20 procent lidí občansky indiferentních a zcela pasivních, tak v Rusku jich je také zhruba 40 procent. A jestli je u nás necelá polovina obyvatelstva schopná se chovat inteligentně, tak v Rusku to je pouhá pětina. Jejich osud je v moři sovětského primitivismu neobyčejně depresivní. Putinův hnusný režim a jeho odporná válka proti Ukrajině se opírá o tuto statistiku sovětské nemoci. Tato sovětská nemoc může způsobit i konec světa. 

Snižování síly sovětského primitivismu je dlouhodobý strategický úkol. Nemá jiné řešení než generační výměnu a hodnotové vzdělávání. Je to práce na dlouhá desetiletí, pakliže budeme mít to štěstí a ta desetiletí budou. Jak lze ale tuto tíživou situaci sovětské nemoci řešit v Rusku, to je složitá otázka. Rusko nám nedává žádnou naději na své uzdravení. Jedině naprostý bankrot, jaký potkal nacistickou Třetí říši, by snad mohl vyléčit zemi, která si o sobě myslí, že je třetím Římem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články