Liam Gallagher z Oasis zahraje na podporu obětí útoku v Manchesteru

Eric Drooker

Bývalý zpěvák legendární manchesterské kapely Oasis chce svým vystoupením 30. května v Manchesteru podpořit rodiny obětí útoku, který se v jeho rodišti udál po koncertě americké zpěvačky Ariany Grande. Gallagher rovněž koncertem v Manchesteru zahajuje svou první sólovou tour.

„Věděl jsem, že to musím udělat, a nedělám to pro peníze. Koncert se měl stejně odehrát. Chci se pokusit vybrat pro pozůstalé co nejvíce peněz. Je to povinnost lidí, jako jsem já,“ řekl Liam Gallagher v rozhovoru pro Manchester Evening News. Výtěžek z koncertu Gallagher věnuje na podporu britského Červeného kříže.

Gallagher rovněž potvrdil, že na koncertu zazní hity Oasis. Slavná píseň Don’t Look Back in Anger (v překladu Neohlížej se do minulosti s hněvem) se navíc stala jakousi hymnou, která zaznívala britskými městy po útoku a dá se očekávat, ji Gallagher do programu rovněž zařadí.

Liam Gallager v březnu oznámil, že připravuje své první sólové album, které by mělo vyjít v říjnu.  Kapela Oasis působila na hudební scéně v letech 1991–2009. Po rozpadu skupiny členové bez Gallagerova bratra Noela založili kapelu Beady Eye. Ta ukončila činnost v říjnu 2014. Liam Gallagher poté zahájil sólovou činnost. Gallagher během svého koncertní turné vystoupí rovněž v Dublinu, Londýně a Glasgow.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články