Líbí se snad SPD bombardování škol a nemocnic? Okamurův kandidát posílá ruskou armádu osvobodit Česko

Proruská demonstrace 28. října 2022, Václavské náměstí (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Proruská demonstrace 28. října 2022, Václavské náměstí | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Hnutí SPD Tomia Okamury prý není proruské. Kdepak, jak by mohlo. Pak je ale záhada, proč se nejen do výkladů šéfa tohoto útvaru pořád dostávají tvrzení jako z agentury TASS, ale ještě navíc za něj kandidují velmi pozoruhodné figury. Třeba jistý pan Grozický.

Existenci pana Alexandra Grozického by nejspíš nikdo nezaznamenal, kdyby na sociálních sítích nezačal kolovat screen jeho výroku, že podporuje ruskou „speciální vojenskou operaci“ a měla by se podle něj rozšířit na celou Evropu a svět.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Takových putinovsky uvědomělých spoluobčanů máme víc, tady je ale přidanou hodnotou, že to byl také kandidát do sněmovny za SPD v posledních volbách. Kde to jen soudruzi z SPD udělali chybu? Jejich spolek přece není proruský, tak jak jim někdo takový proklouzl až na kandidátku?

Nejde o jednu větu. Alexandr Grozický, politický myslitel a svářeč, tvoří často. Tak třeba teď na facebooku.

Malá úvaha. Hrozí nám mobilizací. Koho se to bude týkat? Jen občanů ČR. Migrantů z nacistické Ukrajiny a fanatických Arabů či Afričanů se to týkat nebude. Kdo bude bránit naše děti, ženy a rodiče před těmito migranty, když bojeschopné muže pošlou umírat do úmyslně vyvolané války na Ukrajinu? Není to ta slibovaná a západem řízená výměna obyvatelstva v Evropě? Kolik občanů odmítne uposlechnou rozkazy EU? Kolik jich se postavilo proti COVIDŠIKANĚ? Kolik jich odolalo a neočkovalo se a nenechalo si nic strkat do nosu? Přemýšlejte. Pravda je mnohem horší než si myslíte a čekat na změnu k lepšímu je sebevražda.

To je hlavička. Když ale vlastní nápady dojdou, tak se sdílí příspěvky podobných koumáků. Dne 3. prosince třeba to, co sepsal jakýsi Vit Prochazka.

(Týdeník FORUM)

Kdy už naše vláda polních strašáků přizná, že se jedná o válku USA proti Rusku, s využitím nevinného ukrajinského masa pro kanóny, s cílem zabít tři mouchy jednou ranou. 1. Zadlužit na století Ukrajinu a donutit ji platit svým surovinovým bohatstvím dle přání USA za válečné půjčky 2. Oslabit co nejvíce vojenský potenciál Ruska 3. Oslabit co nejvíce hospodářský potenciál nepříjemně konkurenční Evropy. Jako benefit pak je možnost prodávat do ožebračené Evropy 4x dražší plyn… Tady přece vůbec nejde o obětovanou Ukrajinu…

Kdo sdílí bez komentáře, nejspíš souhlasí.

Dne 2. prosince nás pán oblažil tímto sdělením, které někde našel. „Dozrál čas zformovat v Rusku novou československou jednotku a po boku ruské armády dojít do Prahy a osvobodit Českou a slovenskou republiku od EU a NATO – okupace!“

Na facebookových stránkách našeho espéďáčka nelze šlápnout vedle. Vede to takhle celé roky.

Dne 22. listopadu 2015 sdílel článek z webu Prvopodstata.com „Putin se stal nadějí obyčejných Evropanů“.

Dne 21. března 2016 článek z webu Generace-identity.cz „Putin a Orbán: Máme rádi evropskou identitu“.

Dne 12. června 2016 sdílel článek z webu Zvedavec.org „Spící prorok Edgar Cayce předpověděl, že Putin nás zachrání před třetí světovou válkou“.

()

Ale od slov k činům. Nedávno (5. listopadu) vystupuje skoro jako podněcovatel nějakého povstání: „Vláda existuje vždy na náklady národa a vždy v neprospěch národa. Kdy se to změní? Chceme změnu? Proč si ji nevynutíme? Jen vysíláním signálů se nic nezmění.“

Náš malý názorový vůdce zřejmě vychází ze své zkušenosti. Signálů už se navysílal jako družice Sputnik a lidé u nás pořád ještě neobjevili genialitu Vladimira Putina a nedocenili jeho mírové snahy spočívající v okupování ukrajinských území a bombardování škol a nemocnic. Tolik se snaží, a nakonec ho ani nikam nezvolili. Nejen to, SPD to ani do vlády nedotáhla. To musí být frustrující. Pak už snad zbývá jen „vynutit si změnu“.

Jak by takové vynucení asi mělo probíhat? Demonstrace už jsme tu měli a nic moc se nedělo. Kdyby se naši stoupenci Kremlu pokusili vstoupit do stávky, nejspíš by si toho – vzhledem k jejich složení – nikdo ani nevšiml. Tak snad jedině ustanovit nějaké vlastenecké gardy a obsadit paláce vlastenecké elity. Posledně ale demonstrace směřující k budově České televize ukázala, že orientační smysl lidu není nejlepší a ani vedení zřejmě netušilo, který barák je který. Kdyby jim někdo namluvil, že vláda je tam, kde je ve skutečnosti ruské velvyslanectví, mohlo by to mít zajímavý průběh.

Když tedy není Tomio Okamura proruský, mohl by se od lidí jako exkandidát jeho strany Groznický distancovat. Asi se nedočkáme. Tomio si vždycky došlápne především na ty, co by v SPD chtěli kandidovat na předsedu, nebo se moc ptají na finanční toky ve straně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články