Lidé, kteří jsou doma, by mohli do zemědělství. Kde už jsme to slyšeli?

ČTK

Jan Hamáček, předseda ČSSD, ministr vnitra a vicepremiér Babišovy vlády | FOTO: ČTK

Povaleči z kaváren, do polí a továren! Oblíbené budovatelské heslo z 50. let ožívá v nové podobě. Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček zmínil, že lidé, kteří jsou nyní bez práce doma, by mohli jít pracovat do zemědělství, kde je nedostatek pracovníků.

„V zemědělství je nedostatek pracovních sil, protože tuto práci v minulých letech zajišťovali pracovníci ze zahraničí,“ řekl Hamáček. Je to ukázkový příklad toho, jak vláda řeší krizi a uvolňování restrikcí. Například majitel obchodu se sortimentem „elektro“ musí sedět doma, má zavřený obchod a sleduje, jak jeho zákazníci chodí nakupovat žárovky do hobbymarketu.

Pavel Hofman

Do toho hobbymarketu, kde jsou jeho zákazníci společně se stovkami dalších lidí. Přitom v jeho malém obchodu by s takovým zákazníkem byl sám a v patřičné vzdálenosti. A namísto toho, aby takového podnikatele vláda nechala dělat jeho práci, posílá ho okopávat květák?

Vláda neřeší, jak k nám dostat zdravé sezónní pracovníky ze zahraničí. Raději posílá na pole lidi, kteří tam nechtějí. Realita je totiž taková, že pokud chce někdo pracovat v zemědělství, většinou pracuje v zemědělství a nepotřebuje k tomu výzvu od Hamáčka nebo Maláčové.

Bohužel v zahraničí, nejčastěji na Slovensku a v Rumunsku, čekají lidé, kteří chtějí pracovat v České republice v zemědělství. Čeští zemědělci na tyto pracovníky, se kterými mají letité zkušenosti, také čekají. Vláda namísto toho, aby urgentně řešila, jak sem tyto lidi pustit, řeší, že by na pole poslala lidi, kteří o práci na poli nestojí. A tak je to tady se vším.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner