Lidé okolo Zemana budou v Senátu pomlouvat Českou televizi

()

Klub nezávislých senátorů, který vede předseda Strany práv občanů Jan Veleba, se bude dnes v horní komoře zabývat Českou televizí. Na jeho konferenci promluví mimo jiné prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, zástupci veřejnoprávní televize mezi řečníky nejsou.

Podobnou akci chtěli zemanovci uspořádat už před dvěma lety. Tehdy se snažili zorganizovat veřejné slyšení ke svému návrhu novely zákona, podle něhož by Česká televize a Český rozhlas neměly nárok na koncesionářské poplatky od těch, o kom by uveřejnily nepravdivou informaci. Senátoři tehdy uspořádat slyšení odmítli; bylo by podle nich jednostranné s ohledem na řečníky, které vybral Veleba. Změnu zákona mu vrátili k dopracování, což je považováno za jemnější formu odmítnutí.

Na slyšení měli vystoupit podobní aktéři, kteří byli pozváni na dnešní konferenci. Například komentátor Petr Žantovský svůj příspěvek nazval „Boj ČT proti novým médiím“, brněnský advokát Zdeněk Koudelka se chce zamyslet nad tím, zda je ČT celostátní nebo jen pražskou institucí. Ovčáček má popsat „Projevy politických preferencí České televize ve zpravodajství“, bezpečnostní analytik Jan Schneider svůj příspěvek nazval „Absence kvalifikované diskuse v ČT“.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]