Lidé podepisují petici proti starostovi Prahy 1. I kvůli kontaktům s Hlubučkem

Eric Drooker

Více než 160 občanů Prahy 1 podepsalo žádost, aby zastupitelstvo Prahy 1 projednalo odvolání starosty Petra Hejmy (STAN, dříve ODS) a přihlásilo se k nulové toleranci k hazardu. Hejmovi vyčítají mimo jiné úzkou spolupráci s nedávno zatčeným Petrem Hlubučkem (STAN).

Hejmu kritizuje mj. Pavel Čižinský, bývalý starosta za Prahu 1 Sobě. Čižinský ve vedení města skončil začátkem roku 2020, kdy byl odvolán. V centru Prahy do té doby vládla koalice Prahy 1 Sobě, Pirátů, Zelených a nezávislých a My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů). Po vypovězení koaliční smlouvy ve vedení zůstalo pouze posledně zmíněné uskupení, a to v koalici s TOP 09, ODS a ANO. Lídr My, co tady žijeme a dosavadní první místostarosta Hejma se stal starostou.

Dnešní starosta Hejma měl původně kandidovat i do vedení hlavního města. Kvůli kauze Dozimetr se ale kandidátka STAN zásadně změnila. Z první desítky kandidátky kromě Hlubučka a Hejmy zmizela dříve první místopředsedkyně pražské organizace Jana Plamínková, starosta Ďáblic a nynější pražský zastupitel Miloš Růžička a bývalý místostarosta Prahy 4 Lukáš Zícha. Kašpar se posunul z desátého na 29. místo. Lídrem zůstává současný primátorův náměstek Petr Hlaváček, který nyní v zastupitelstvu a radě města zasedá za TOP 09.

Podpisové archy byly ve středu odevzdány Úřadu městské části Praha 1. Zastupitelstvo MČ Praha 1 se bude konat 13. 9. 2022. „V rámci řešení problematiky poskytování nelegálních ubytovacích služeb v prostorech k tomu neurčených bydlící občané očekávali, že jim radnice, ale hlavně sám starosta bude pomáhat, jak se v lednu 2020 ve svém dopise zavázal. Bohužel opak byl pravdou a výbor, který měl situaci vyřešit, akorát utratil statisíce a stal se dokonalou atrapou. Tak neprofesionální a neodborné vedení radnice nemůže pokračovat,“ zdůvodnil petici Petr Městecký z Nového Města, předseda spolku Snesitelné bydlení v centru Prahy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články