Lidé rozkládají Babišovi Twitter. Dělají si z něj seznamku

Správci sociálních sítí předsedy vlády si naběhli.  (Twitter)

Správci sociálních sítí předsedy vlády si naběhli. | FOTO: Twitter

Tohle se Prchalovi opět nepovedlo. Twitterový účet Andreje Babiše sdílel v sobotu „seznamkový“ tweet jedné z uživatelek této sociální sítě. Ten, kdo spravuje Twitter Andreje Babiše, k tomu dopsal: „Posílám na 377.877 followerů, sice je tam dost hejtrů, ale snad se někdo dobrý najde.“ A následovalo to, co Marek asi nečekal. Z Babiše si lidé začali dělat legraci.

Twitter zaplnily desítky podobně znějících „inzerátů“ s žádostí o sdílení od Babiše. Vše rozjel člověk vystupující pod přezdívkou Jie. „Přemýšlím nad tím, že bychom mohli účet premiéra ČR zaplnit seznamovacími inzeráty,“ napsal Jie. A následovala smršť „inzerátů“.

Právě glosátor s přezdívkou Jie přeměnil Twitter Jiřího Ovčáčka v lifestylové diskuzní fórum. Pod příspěvky mluvčího prezidenta si tak lidé sdělují zkušenosti s návštěvami restaurací, posílají fotografie z dovolené, vyměňují si recepty a podobně. „Zakladatel“ lifestyle blogu Jie své pohnutky vysvětluje takto: „Protože mě irituje, jak se na sítích chová (Jiří Ovčáček – pozn. red.), nedělá svoji práci, jen se snaží rozeštvávat a schválně provokovat. Dělá pozici, která by měla být reprezentativní (srovnejte s Ladislavem Špačkem). Ale hlavní účel je prostě to, aby se lidi pobavili,“ uvedl v rozhovoru pro měsíčník Revue FORUM. Lifestylové diskuzní fórum se přeneslo i na Facebook a „jede“ od června až dosud.

Jie Tien-ming je jméno čínského poradce Miloše Zemana, který zmizel ze světa po tom, co se ukázalo, že nejspíše krade.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner