Lidé se svolávají. V čase Babišova projevu mají jít na balkon a zatleskat lékařům

Premiér Andrej Babiš (ANO) (ČTK/Petr Kupec)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/Petr Kupec

Andrej Babiš ohlásil, že dnes ve 20 hodin promluví k občanům z obrazovek televizních stanic České televize, TV Nova a TV Prima. Na neobvyklý krok reagovali i lidé. Na stejný čas se svolávají k jinému programu a ignorování Babiše. Mají vyjít na balkon nebo otevřít okno a zatleskat zdravotníkům.

„V pondělí ve 20.00 otevřete svá okna, vyjděte ven na balkón či terasu a zatleskejme v první řadě těm, kteří si to nejvíce zaslouží – všem lékařům a lékařkám, zdravotníkům, sanitářům, policistům, hasičům a mnohým dalším. Podpořme i sami sebe, že v této situaci nikdo není sám,“ stojí v řetězové zprávě, která se šíří po mobilních telefonech a počítačích.

Zpráva také uvádí, co má být poselstvím této akce: „Všichni se nacházíme ve stejné situaci. V situaci, která je pro nás nová. Zvykáme si na nová pravidla a omezení, která mají pomoci lepším zítřkům. Nezáleží na našem sociálním postavení, barvě pleti, pohlaví, věku, vzdělání ani náboženství – jelikož v této situaci jsme si všichni rovni.“

📍 Pojďme dokázat, že nás (komu to není jedno) je většina!
📍 Pojďme si darovat vzájemnou naději a víru v lepší zítřky.
📍 Pojďme všem, kteří nám pomáhají tyto zítřky zlepšit nasazením svého vlastního zdraví, prokázat úctu a naše vědomí o situaci.
📍 Pojďme společně podpořit ty, kteří to nejvíce potřebují.
📍 Pojďme se na chvíli sblížit tímto momentem.
📍 Pojďme povzbudit ty, kteří s nemocí již bojují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]