Milion chvilek pro demokracii nevzdává svou snahu o to, aby Marie Benešová nebyla ministryní spravedlnosti. Občané mají strach o nezávislost justice, o čemž se mluvilo i v neděli v debatě Otázky Václava Moravce. A na pražské Staroměstské náměstí se opět chystají tisíce lidí.

Facebooková událost se jmenuje Jdeme znovu! Za nezávislost justice. V neděli večer se chystalo přijít před osm tisíc lidí a zájem projevilo dalších 23 tisíc lidí. V minulém týdnu se v Praze sešlo 15 tisíc lidí a občané protestovali ve 100 městech po celé České republice.

Jaké mají organizátoři požadavky? Přesně to píší v popisu události:

  1. Požadujeme demisi Marie Benešové, která již dva roky otevřeně straní premiérovi ve věci jeho trestního stíhání.
  2. Chceme záruky, že dokud se Andrej Babiš neočistí před soudem, nedojde ke změnám na Vrchním a Nejvyšším státním zastupitelství.

„Ukažme, že tyto požadavky myslíme vážně! Naplňme Staromák znovu. Každý ať nyní přivede navíc TŘI DALŠÍ LIDI. Posledně se nás sešlo asi 15 000. Pokud nás nyní bude stejně nebo víc, bude to signál, který nepůjde ignorovat. Vyzýváme tentokrát občany ze všech měst a vesnic ČR, aby přijeli do Prahy! V pondělí oznámíme, co bude dál, pokud naše požadavky nebudou vyslyšeny. Uvědomte o tom prosím své přátele. Pokud budeme lhostejní, tvrdě za to zaplatíme,“ upozorňují lidé z Milionu chvilek.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora