Kde v Praze koupit boty? Co jste dnes vyfotili pěkného? Povedl se mi kachní vývar. Zahrál jsem povedenou šachovou partii. To jsou témata, která lidé otevírají pod poněkud hysterickými tweety Jiřího Ovčáčka. Ten dávkuje své myšlenky na sociální sítě v neuvěřitelném tempu podle jednoduchého klíče: Čím více se blíží demonstrace, tím více je zběsilejší a tím více jsou sdělení šílenější.

Velmi početnou skupinu kritiků má mluvčí prezidenta především na Twitteru. Tam ho lidé dlouhodobě upozorňují na to, že jako mluvčí prezidenta nemá kompetenci k tomu, aby demonstrace komentoval, že má přinášet pouze stanovista prezidenta. Také dostal desítky upozornění, že nemá urážet denmonstranty a zástupce iniciativy Milion chvilek pro demokracii.

Část kritiků už to ale zřejmě přestalo bavit. Ovčáčka začali zesměšňovat tak, že pod jeho příspěvky sdílejí fotky toho, co dnes viděli hezkého na procházce. Sdílejí recepty nebo fotografie polévky, na kterou jsou hrdí. To učinila například Nora Fridrichová. Pod příspěvkem Ovčáčka o tom, že „Milion chvilek pro demokracii odhaluje svojí bolševickou tvář“ se známá moderátorka ČT pochlubila tím, jaký se jí povedl kachní vývar.

Tohle je jasná cesta. Ignorovat ho. Jiří Ovčáček už zašel tak daleko, že ho kromě skalních Zemanovců nebere vážně asi nikdo. Sám sebe pasoval do jakéhosi zástupce prezidenta. To ale není ani náhodou. Jeho práce je zveřejňovat stanovisla Zemana a slušně odpovídat na otázky novinářů. Nic víc.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora