Lidé z OLAF navštívili Čapí hnízdo. Vyslýchali osoby spojené s podezřelou dotací

Andrej Babiš a Čapí hnízdo (ATEO / použito se svolením autora)

Andrej Babiš a Čapí hnízdo | FOTO: ATEO / použito se svolením autora

Server Neovlivní.cz informuje o tom, že zástupci Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF navštívili na přelomu března a dubna Farmu Čapí hnízdo ministra financí Andreje Babiše. Na místě měli obstarávat poslední svědecké výpovědi v kauze dotačního podvodu.

„Úředníci OLAF tu byli několik dní, měli naplánováno několik výslechů lidí, kteří byli s dotací spojení,“ uvedl zdroj deníku Neovlivní.cz.

Kauzou Čapí hnízdo se zabývá policie, které končila lhůta pro ukončení vyšetřování na konci března. Okolnosti získání dotace prověřuje také Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF).

Farma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky změně dosáhla na evropskou dotaci, kterou by jako firma z koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla.

Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila mezi firmy Agrofertu. Babiš loni v březnu řekl, že v době získání dotace vlastnili farmu jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]