Lidé z ruské vesnice prosí o pomoc Angelu Merkelovou. Jsme zoufalí, tvrdí

Spolková kancléřka Angela Merkelová (ČTK)

Spolková kancléřka Angela Merkelová | FOTO: ČTK

Pomocnou ruku u německé kancléřky Angely Merkelové se rozhodli hledat obyvatelé ruské vesnice Verchnij Karbuš. Natočili video, ve kterém političku prosí, aby zajistila vyasfaltování silnice v obci. Ta je totiž podle místních v některých obdobích prakticky nesjízdná.

Sibiřskou vesnici podle obyvatel založili na přelomu 19. a 20. století ruští Němci. Na spolkovou kancléřku se prý obracejí z čirého zoufalství, údajně už několikrát zkoušeli oslovit ruské úřady, avšak marně.

Týdeník FORUM | FOTO: FORUM 24 (FORUM 24)

„Vážená Angelo Merkelová, obracejí se na vás obyvatelé vesnice Verchnij Karbuš,“ začíná video, které na svém webu zveřejnilo Rádio Svobodná Evropa. „Prosíme vás o pomoc s opravou ulice Dmitrije Michajloviče Karbyševa,“ pokračují lidé z ruské vesnice, podle kterých německá vláda pomáhá také jiným státům.

Organizátorka akce a představitelka ruské vesnice Irina Drozdovová ve videu zdůrazňuje, že německá vláda přeci pomáhá také jiným státům.

„Mnoho lidí u nás má německé kořeny,“ prohlásila Drozdovová. Současný stav hlavní cesty je podle ní katastrofální. V létě je prý po ní jízda jako po valše, v blátě pak zapadávají auta.

Starší obyvatelé obce si stěžují, že v jarních a podzimních měsících se prakticky nedostanou ani na nákup. I přesto, že vesnice leží jen pár kilometrů od milionového Omsku, není zde ani jedna vyasfaltovaná cesta. Podle místních tomu tak přitom jinde není.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]