Organizátoři středeční a dnešní demonstrace Proč? Proto! namířené proti Babišovi a Zemanovi rozjeli petici: „My, občané České republiky, vyzýváme senátory a poslance, aby bezodkladně učinili veškeré možné kroky k uvolnění ministerstva financí z vlivu hnutí ANO, aby mohl začít důkladný audit, a aby zahájili jednání o ústavní žalobě na prezidenta,“ stojí v petici, kterou je možné podepsat zde.

„Ústava je víc než koaliční smlouva a prezident nemá být advokátem ministra financí! Všechno už bylo řečeno a důvodů je tolik, že by už nezbylo místo na podpisy. Není třeba znovu opakovat nic víc než to, že pokud necháme Andreje Babiše a Miloše Zemana, aby na výklad ústavy aplikovali princip každý má právo na svůj názor, bude tento princip brzy platit s dovětkem nesmí ho ale říkat nahlas, pokud nesouhlasí s názorem vůdce,“ uvádí v textu petice její iniciátorka Šárka Fialová, která je zároveň organizátorkou středeční demonstrace, na kterou dorazilo až 30 tisíc lidí.

Důvody k jejímu uspořádání přiblížila zde.

Dnes se uskuteční od 18 hodin další demonstrace se stejným cílem. Tentokrát na Hradčanském náměstí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora