Lidem chodí falešné výzvy od finančáku, aby okamžitě posílali peníze

Finanční správa

Podvodný e-mail | FOTO: Finanční správa

Falešné e-maily s výzvou k zaplacení nejrůznějších daňových nedoplatků nyní rozesílají zloději uživatelům v celé zemi. Na problém už upozorňuje samotná Finanční správa. „Vypadají jako upozornění finančního úřadu na daňový nedoplatek. Finanční správa připravuje podání trestního oznámení na neznámého pachatele,“ ohlásilo Ministerstvo financí.

Finanční správa

Podvodný e-mail

Finanční správa

Podvodný e-mail

Úředníci berňáku dále popisují, jak e-maily vypadají. „Dlužník je vyzýván, aby částku uhradil na uvedený bankovní účet, který však v žádném případě není účtem finančního úřadu. Čísla účtů Finanční správy jsou zveřejněna na webu Finanční správy, kde je možné si je zkontrolovat. Navíc účty Finanční správy jsou vždy u ČNB s kódem banky 0710,“ upozorňují úředníci s tím, že neznámé a podezřelé e-maily a zejména jejich přílohy doporučují neotevírat a raději je rovnou smazat.

Finanční správa

Podvodný e-mail

A jak se vyvarovat toho, aby nedošlo k záměně se skutečnou zprávou od berňáku? Pravé e-maily Ministerstva financí mají vždy na konci toto znění: …@fs.mfcr.cz.

Podobné e-maily putovaly po internetu také v listopadu 2019, pokusy o tyto krádeže zaznamenali úředníci i v roce 2018. Vždy šlo o zprávu o nedoplatcích s upozorněním na nutnost urychleně poslat peníze na jakýsi účet.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner