Lidovci spojili kandidátku s pěti stranami. Chtějí zabránit roztříštění hlasů

Pavel Hofman

Tomáš Zdechovský | FOTO: Pavel Hofman

Koruna Česká, SNK-ED, Konzervativní strana, Sdružení pro místní správu, Nestraníci. To jsou politické subjekty, které jdou na společnou kandidátku do eurovoleb s KDU-ČSL. Současný europoslanec Tomáš Zdechovský však upozorňuje, že jejich kandidátka bude mít podporu až stovky dalších menších uskupení. „Jsou to lokální subjekty, které měly úspěch například v komunálních volbách,“ upřesnil Zdechovský, který bude své místo obhajovat ze druhého místa kadidátky.

Od spojení konzervativních pravicových subjektů si slibuje lepší volební výsledek jednotné kadidátky. „Když jsme se dívali na výsledky minulých voleb, viděli jsme velkou roztříštěnost sil u mnoha středopravicových subjektů, které mají podobný směr. Rozhodli jsme se je podpořit a společně dosáhnout lepšího volebního výsledku,“ vysvětlil pro FORUM 24 Tomáš Zdechovský.

Jejich společným cílem v EU má být zlepšení unie tak, aby nehrozil další odchod. „Od ostatních se odlišujeme tím, že jsme uplynulé volební období skutečně pracovali na reformě EU. Unie je skvělý projekt, jsme proevropští, ale obáváme se, že tak, jak je nyní nastavena, hrozí další odchody. Tomu chceme zabrát zlepšením EU,“ popsal europoslanec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner