Lidové noviny už vědí: Babiš chce být zároveň premiérem i ministrem zahraničí

Lidové noviny (archiv SF)

Lidové noviny | FOTO: archiv SF

Není sice jasné, jak přesně Lidové noviny dělají, že mají tak často „exkluzivní informace z hnutí ANO“, protože jejich majitel na ně přece nemá vůbec žádný vliv, ale jejich věrné čtenáře by jistě zklamalo, kdyby nepromluvily také do složení vlády. A místní investigativci mají jasno: Andrej Babiš by chtěl být premiérem a zároveň ministrem zahraničí.

Pražský hrad šílí. Odmítá na post ministra zahraničí Miroslava Pocheho, a Jiřímu Ovčáčkovi, jak se zdá, už u Twitteru praskla žilka. Babiš je už maximálně frustrovaný, protože přece tolik maká, ale stále nemá vládu. A tak je čas vzkázat sociální demokracii něco přes vlastní noviny – křeslo šéfa rezortu zahraničí by mohl vzít sám velký šéf.

Předseda ČSSD Jan Hamáček byl v sobotu, pouhých pár hodin po vyhlášení výsledků referenda jeho strany, ponížen hned dvakrát. Babiš pro deník právo řekl, že Pocheho na post ministra zahraničí nenavrhne. A pak stačilo otevřít Lidovky a dozvědět se, koho navrhne: Sám sebe.

Ten, kdo u nás oznamuje jména ministrů, tedy redaktor LN Martin Shabu, rozhodl jasně: Bude to Babiš. A pokud by Hamáček kývl na něco takového, v té chvíli už opravdu docházejí slova. Nezbývá než nabídnout – co aby Babiš řídil všechna ministerstva? Nebylo by to nakonec lepší? Na ČSSD by alespoň nebylo v tom sebehanobení tolik vidět.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]