Lidovec Jurečka zjišťuje podporu na Facebooku. O kandidatuře nechal hlasovat

Pavel Hofman

Marian Jurečka | FOTO: Pavel Hofman

Místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka zvažuje kandidaturu na šéfa strany. Možnou podporu nyní zjišťuje na Facebooku, kde nechal o otázce hlasovat své příznivce. Prozatím kandidaturu ohlásili europoslanec Tomáš Zdechovský a šéf lidoveckých poslanců Jan Bartošek. 

„V posledních dvou týdnech o tomto rozhodnutí hodně diskutuji s manželkou, dětmi, rodinou, nejbližšími přáteli či lidmi v rámci KDU-ČSL. Zajímají mě i vaše názory, proč si myslíte, že by bylo dobré, abych takové rozhodnutí, ať již záporné či kladné, udělal,“ uvedl Jurečka.

Lidovec za sebou přitom už jeden neúspěšný pokus má. V březnu 2019 ho stejně jako Bartoška porazil současný předseda Marek Výborný, který oznámil odchod z čela strany po rodinné tragédii loni na podzim. Při tehdejší volbě se přitom Jurečka rozhodl nekandidovat na zbylé funkce v předsednictvu s tím, že chce dát prostor jiným. Názor nyní zřejmě změnil.

Nového předsedu si delegáti zvolí již 25. ledna na mimořádném sjezdu. Zatím přitom není jasné, zda bude sjezd rozhodovat pouze o novém předsedovi, nebo i o dalších členech vedení strany. Sám Marian Jurečka v listopadu řekl, že by považoval za fér, aby rezignovalo celé předsednictvo a delegáti sjezdu ho nově zvolili.

Pavel Hofman

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner