Lidovky útočí na Šojdrovou. Nechtěla, aby post v europarlamentu získala Babišova kandidátka

Billboard Andreje Babiše a Dity Charanzové (twitter)

Billboard Andreje Babiše a Dity Charanzové | FOTO: twitter

Lidové noviny přinesly na středeční titulní straně roztomilý titulek: „Šojdrová v EU agitovala proti Češce“. Co tím chtějí říct? Pozor, dámy a pánové, my Češi nedržíme spolu! To je pomalu vlastizrada. Jedná se o to, že europoslanci Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) a Luděk Niedermayer (TOP 09) odeslali kolegům e-mail, v němž apelovali, aby jejich kolegové nevolili Ditu Charanzovou z hnutí ANO na post místopředsedkyně europarlamentu. A Lidovky a jejich redaktory, kteří se bijí za spravedlnost pro šéfa, to velmi rozezlilo.

Babišovy noviny věnují zprávě místo na titulní straně, na straně dvě a také sloupek oddaného komentátora Martina Zvěřiny. Ten nazval Šojdrovou v titulku kádrovačkou.

Šojdrová samozřejmě udělala správný krok. Charanzová je v europarlamenu proto, aby lobbovala za zájmy svého trestně stíhaného šéfa. I vrabci na bruselských střechách si povídají o tom, jak se snažila, aby nebyly zveřejněny závěry auditorů k Babišovu střetu zájmů před volbami do EP. Ale to Lidovkám nevadí, to je jasné.

Zvěřina má dokonce zato, že Šojdrová má totalitářské myšlení a kádruje podobně, jako to dělali komunisté.

Tak za prvé – je úplně nesmyslné komukoli podsouvat, že v europarlamentu při sobě mají držet Češi. Patří do různých frakcí a podle toho také prosazují zájmy, a to napříč státy. Tak je to přirozené a takto je Evropský parlament koncipován.

Ale za druhé – hnutí ANO stále naprosto nepochopitelně patří do liberální frakce ALDE, přitom je to právě Babiš, kdo má totalitářské myšlení. A Charanzová může být sebevětší odbornice, ale ona nebude české zájmy hájit v žádném případě, protože českými zájmy nejsou zájmy Agrofertu.

Je neuvěřitelné, jak redaktoři Lidovek už ani nepředstírají nezávislost. Na články nazvané „Kádrovačka“ o politických oponentech Andreje Babiše je třeba myslet, až bude zase Zvěřina svědomitě komentovat konání svého šéfa na ČT24 a předstírat, že je nezávislý.

Je to ostuda žurnalistiky. A ostudou české politiky je, že je v Evropské unii reprezentována poskoky pana Babiše, a to dokonce na tak vysokém postu, jako je místopředseda Evropského parlamentu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]