Lidovým novinám a MF DNES opět nestály demonstrace proti Babišovi za titulní stranu

(archiv)

Kdysi největší seriózní deník MF DNES se na své tiulní straně den poté, co se po celé zemi demonstrovalo proti předsedovi vlády a majiteli holdingu Agrofert Andreji Babišovi, který se chystá udělat z Marie Benešové ministryni spravedlnosti, věnuje plevelu. Smutná zpráva ale je, že nejen tisku z vydavatelství Mafra, ale vůbec žádným českým novinám nestály včerejší demonstrace – kromě pražského vydání MF DNES – za to, aby jim věnovaly na titulní straně alespoň fotografii.

Lidové noviny se věnují výši platů žen nebo třeba tomu, že už brzy budeme mít více parkovišť.

Deník Právo se evidentně rozhodl zlepšit Babišovi, který podle tisíců lidí ohrožuje nezávislost justice, trochu zlepšit jméno – hlavním tématem je totiž Babišův boj s operátory.

Titulní strana Hospodářských novin:

Titulní strana Deníku N:

Podle organizátorůse na pražském Staroměstském náměstí sešlo asi 15.000 lidí. Protesty se konaly i v dalších větších městech. Babišovi odpůrci ze spolku Milion chvilek se obávají, že v Česku je ohrožena nezávislost justice. Pokud do vedení ministerstva spravedlnosti nastoupí Marie Benešová, protest chtějí za týden zopakovat s účastí politiků. Premiér Babiš soudí, že lidé mají právo vyjádřit jiný názor, znovu ale odmítl souvislost mezi jmenováním Benešové a vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo, v níž čelí obvinění.

Spolek demonstraci svolal právě na protest proti dosazení Benešové do čela české justice. Premiér poradkyni prezidenta Miloše Zemana a exministryni spravedlnosti navrhl jmenovat namísto dosavadního ministra Jana Kněžínka (za ANO). „Nechceme, aby premiér Babiš dostal justici pod kontrolu účelovou výměnou ministra spravedlnosti den poté, co policie navrhla Babišovu obžalobu,“ uvedli organizátoři. Spolu s dalšími novými členy kabinetu se Benešová ujme funkce v úterý. Babiš i Benešová odmítají, že by chystali personální změny ve státním zastupitelství.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]