Lidstvo zachráněno, směje se ruský web. Robot-vysavač pozná psí výkaly i ponožky

Ilustrační foto. (Pixabay/Anaterate)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/Anaterate

Ruský web Meduza.io, který jinak přináší zprávy o potlačování opozičních aktivit a koho už zase Putinův režim zavřel, přinesl pro změnu historickou zprávu ze zcela jiné oblasti.

„Hlavní lidský problém byl vyřešen: nový robotický vysavač Roomba nerozmazává výkaly po podlaze. Pozná nepřítele od pohledu!“ píše Meduza.

Zábavné je, že zpráva je doplněna, jak to putinský „zákon“ teď vyžaduje, povinným sdělením: „Tato zpráva (materiál) je vytvořena a/nebo šířena zahraničním sdělovacím prostředkem, který plní funkci zahraničního agenta, a/nebo ruskou právnickou osobou, která plní funkci zahraničního agenta.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Tak když si toto sdělení prohlédneme, můžeme se věnovat tomu objevu.

„Nový robotický vysavač Roomba od společnosti iRobot má novou důležitou funkci – naučil se sbírat a nerozmazávat exkrementy po podlaze, což zabrání nejrůznějším katastrofám. Nejnovější model Roomba j7+ je vybaven novou kamerou a umělou inteligencí. Ta robotovi signalizuje, že zvíře se vyprázdnilo na podlahu, a proto není nutné tam jet uklízet, že si to člověk uklidí sám.“

Společnost iRobot strávila roky výukou umělé inteligence, aby pochopila, jaký nepořádek mohou psi a kočky dělat. Společnost vytvořila tisíce hraček ve tvaru exkrementů, aby Roomba nové generace věděla, s čím si nemá zahrávat.

Díky vylepšené kameře bude Roomba schopna podle vzhledu rozlišit ponožky, boty a sluchátka. Kromě toho bude vysavač schopen pomocí strojového vidění identifikovat oblasti, které není třeba čistit, a bude umět pracovat s překážkami.

„Robot pošle do telefonu zprávu s otázkami o nových překážkách, kterých si předtím nevšiml. Například: Má se tato krabice odstranit, nebo se má nechat uprostřed místnosti? Pokud odpovíte, že krabice tam nyní přebývá s vámi, Roomba se stáhne a bude pokračovat v úklidu, ale příště už překážku obejde.“

Chtělo by se nám dodat: „A zase o krok před nimi!“ Jenže když se podíváme na stránky firmy, zjistíme, že ji založili Američané. Takže „zase o krok před nimi“ jsou oni. Bude to na problémy světa stačit?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]