Známá bytová architektka Kelly Hoppen žije v Londýně a je už čtyřicet let výraznou osobností interiérového designu. Její doménou je spojení západní a východní estetiky. Jedná se především o čisté linie, neutrální barvy a rozličné materiály. Nenavrhuje pouze interiéry, ale její rukopis najdete i na exteriérech domů, jacht a konce i letadel.

Zajímá vás, podle jakých kritérií byste si měli zařídit byt, aby byl trochu in? Možná vás překvapí, že Kelly vám radí, abyste se při plánování interiéru hlavně zaměřili na své vlastní pocity. V žádném případě vás cenu nenutí extravagantních designových kreací. Soustřeďte se především na to, abyste se u sebe doma cítili příjemně. Ve svém bytě prostě musíte žít, ne jen přebývat.

Není sice na škodu se podívat, jaké jsou možnosti a nabídka interiérového vybavení, ale nakonec je třeba si zachovat „chladnou hlavu“ a neztratit se sami sobě. Hoppen zdůrazňuje, že každý by měl myslet na to, že své bydlení zařizuje především pro sebe. Přestože si třeba můžete dovolit různé originální kousky a drahé materiály, mějte na paměti, že méně znamená více a že mix příliš mnoha stylů nakonec ve výsledku nevypadá moc dobře. Váš byt vám prostě „musí“ padnout jako dobře ušité šaty. Módní trendy totiž přicházejí a zase odcházejí, a proto je lepší vsadit na jistoty. Těmi jsou dřevo, kámen, keramika a sklo.

Sama Kelly Hoppen upřednostňuje kombinaci světlého dřeva s kamenem v tmavších tónech, jednoduché linie a seskupování dekoračních předmětů, jako jsou obrázky, vázy či květináče. Podle ní je ideální vyladit interiér do neutrálních odstínů, a pak ho jen podle potřeby a nálady obměňovat doplňky ve výraznějších barvách.

Na závěr vám prozradíme ještě tipy, jak docílit luxusu a elegance. Základem jsou kvalitní dřevěné podlahy, do nichž je v místě, kam je naplánováno sezení, zapuštěný koberec s vysokým vlasem, takže o něj už nebudou vaše návštěvy zbytečně zakopávat. Co se týká osvětlení, měl by být zdroj světla spíše nenápadný, skrytý. Výjimkou je například dekorativní lampa se zajímavou texturou. Konferenční stolek si pořiďte raději větší a slaďte s ním několik menších stolků, které budou složit na odkládání skleniček s vínem, hrníčků s kávou, talířků s moučníkem apod. A toužíte-li po efektní kombinaci, volte kovy (bronz, nikl, růžové zlato a bílé tepané železo) a dřevo.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner