Pozoruhodnou stavbu najdete na břehu řeky Douro, jen pouhou čtvrt hodinu od historického centra města Porto. Jedná se vlastně o jakési panské sídlo plné pozoruhodných architektonických detailů, které je mimořádným zážitkem pro milovníky architektury a designu.

Uvnitř domu najdete působivou kombinaci klasického stylu s moderními prvky. V obývacím pokoji je umístěn nádherný krb s velkým luxusním lustrem a dvě sametové pohovky, zatímco jídelně dominuje obrovský stůl obklopený pohodlnými židlemi. K maximálnímu prosvětlení celého prostoru přispívají velká francouzská okna.

V prvním patře se nacházejí čtyři ložnice, z nichž každá je sice zařízena v trochu jiném stylu, ale přesto spolu dokonale ladí. Může za to použití několika jednotících prvků, jako jsou zlacené a černě lakované povrchy či ručně vyráběné předměty z mosazi. Skvělý kontrast k tomu vytváří nábytek z masivu. Jedná se například o skříň, která je vyrobena z ořechového dřeva. Ani v koupelnách nechybí přírodní materiály, a to především obklady z pravého mramoru.

Nádech exotiky v exteriéru zajišťuje ohrada, uvnitř níž se procházejí barevní pávi. K příjemné atmosféře bezesporu přispívá i velký vyhřívaný bazén. A zcela nečekaným bonusem je nádherný výhled na řeku. V překrásné přímořské nížině najdete tedy jedinečnou stavbu, která je spojením portugalské kultury a historie s nejzajímavějšími designovými prvky posledních deseti let. Díky tomu vzniklo doslova „místo snů“ pro bydlení a posezení s přáteli.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner