Procházíte se rádi po Praze? Často zavítáte také na Malou Stranu? Od 30. ledna 2017 budete mít zase o jeden důvod víc, proč se sem vypravit. Kromě historických budov a posezení v příjemných kavárnách vás tu bude až do 28. února 2017 očekávat mimořádná procesuální instalace.

Malostranské náměstí je odnepaměti místem přeurčeným k setkávání. Zpočátku sloužilo jako tržiště i jako místo pro různé společenské události. Kromě trhů zde také stávala šibenice či pranýř. A až dodnes je významnou dopravní křižovatkou. Celému prostoru dominuje barokní chrám svatého Mikuláše. V novodobých dějinách zde stály pomníky maršála Radeckého, historika a slavisty Ernsta Denise. Jsou zde umístěny také pamětní desky Ference Rakócsiho a Emy Destinové. V pondělí 30. ledna tady přibude procesuální instalace studentů Ateliéru intermediální tvorby Artura Magrota, Martina Chlandy a Jakuba Rajnocha. Ti pod vedením Dušana Zahoranského a Pavly Scerankové vytvořili na Akademii výtvarných umění v Praze dílo, které je určitou reakcí na historické proměny tohoto pražského náměstí. Zároveň je to vlastně příspěvek do diskuse, která je vedena v posledních letech a týká se především významu a role umění ve veřejném životě. Spoluautory ideové koncepce díla jsou kurátoři Galerie hlavního města Prahy.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner