Na Malém náměstí, v historickém centru Prahy, je již pátým rokem otevřena prodejní galerie Debut Gallery, která představuje výrazné osobnosti současného designu.

Příjemnou atmosféru v Debut Gallery zajišťuje zdařilá kombinace velmi jednoduchého a prostého interiéru s pozitivní energií vystavovaných exponátů. Expozice je určena zejména návštěvníkům, kterým jde především o autenticitu a alternativní tvorbu. Vždyť tady nemusíte hned nakupovat. Můžete se tu jen na chvíli zastavit a potěšit se pohledem na zajímavě ztvárněná díla. „Make a Debut! Název naší galerie má dvě roviny,“ zdůrazňuje majitelka Debut Gallery Kateřina Rezková a vysvětluje: „Jedna je ta, že nás baví objevovat nové designéry a umělce, propagovat jejich čerstvé práce, uvádět jejich tvorbu do života. A druhý je pohled zákaznický. Udělejte si radost. Dovolte si pořídit něco výjimečného, něco co prošlo láskyplnýma rukama, co je vytvořeno s největším zaujetím. Dopřejte si vlastní debut, vykročte z davu, ozdobte se jedinečným šperkem nebo svůj byt dekorací, která vás potěší.“

Majitelce galerie se podařilo vytvořit velmi působivé místo, kde najdete nejen to nejlepší ze současného českého designu, ale i práce mladých zahraničních designérů. Jsou to originální šperky, oblečení, doplňky a dekorace. Většinou se jedná o originály vyrobené v jednom kuse nebo malé sérii. Jedná se především o šperky Zorya designérů Daniela Pošty a Zdeňka Vacka. Mezi další stálé vystavovatele patří například Klára Šípková, Janja Prokić, Markéta Richterová, Eliška Kuchtová, Lucie Kratěnová, Eva Růžičková, Milan Pekař, Lucie Houdková, Rony Plesl, Daniel Piršč, Bisqit, Shit Happens, LLEV, Jara Design nebo Antipearle.

Je evidentní, že při výběru značek jsou pro majitelku galerie rozhodujícími kritérii kvalita materiálu a zpracování. „Stále se vyvíjíme, nechceme egoisticky trvat na konceptu, proto bedlivě nasloucháme zákazníkům, proto jsme vlastně pořád na začátku. Chceme vytvořit příjemné místo pro zákazníky i pro designéry,“ říká Kateřina Rezková, která otevřením Debut Gallery dokázala úspěšně skloubit svou celoživotní vášeň pro umění s podnikáním.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner