Ve východní části Paříže, v ulici de Reuilly najdete rodinnou vilu postavenou na konci 19. století. V uplynulých desetiletích zde proběhly více či méně podařené opravy, které bohužel narušily její historický ráz. Její majitelé se před dvěma lety rozhodli, že svůj dům zmodernizují, aniž by narušili jeho historickou hodnotu.

Nedávno proběhla velmi zdařilá rekonstrukce zděného domu podle projektu studia AM Arquitecura. V čele tohoto týmu stojí architekti Joan Farràs Arnau a Carme Muñoz Ramírez. Ti se snažili všechny nezbytné zásahy a změny přizpůsobit původnímu stylu domu tak, aby byly zachovány jednota a provázanost jednotlivých stavebních prvků, jimiž jsou především dřevo a přírodní mramor. Zároveň však museli respektovat přání majitelů, kteří toužili po moderním a funkčním bydlení.

Výrazné prosvětlení interiéru umožnilo odstranění několika zděných příček. Díky tomu došlo k propojení hlavního obytného prostoru – obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní. Navíc je zde zajištěn pohodlný vstup do zahrady. Ve vstupní hale byla vkusně zabudována nová vestavěná skříň, čímž navíc přibyly velmi potřebné úložné prostory.

Také v prvním patře byly při rekonstrukci zohledněny prvky typické pro tuto historickou stavbu. Architekti dokonce obnovili některé detaily, které byly během předchozích stavebních zásahů přebudovány nebo zcela zrušeny. Jednalo se například o nádherné stropní klenby, které byly charakteristické pro tehdejší dobu. Došlo také k citlivým úpravám dvou ložnic. K hlavní ložnici byla podle původního projektu opět připojena koupelna s vanou i sprchou, která je celá, stejně jako některé další vybavení domu, provedená v mramoru. Co se týká dětského pokoje, došlo zde především k architektonickému sladění s ostatními místnostmi.

Zrealizovanou rekonstrukcí se sice podařilo zachovat původní dispozice vily, ale použitím moderních stavebních materiálů je navíc zajištěný větší komfort pro její obyvatele. Pozitivní na tom je, že se architektům zároveň povedlo vizuálně propojit celý interiér, čímž došlo k jeho výraznému prosvětlení.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner