Velmi zajímavý nápad dostal tchaj-wanský designér Chi-Shen Chiu, který využil recyklovaný sulfátový papír a dřevitou vlákninu ke konstrukci lehkého, pevného a tvarově přizpůsobivého materiálu.

Přestože kartonový nábytek není už žádnou novinkou, designérské studio z Tchaj-wanu se rozhodlo tento artikl povznést na výtvarné dílo. Inspirovalo se přitom přírodním motivem, kterým je šestihranná struktura připomínající včelí plástve. Jednotlivé kusy nábytku jsou vyrobeny z recyklovatelného materiálu, kterým je recyklovaný sulfátový papír. Důležitou roli však přitom hrají geometrické proporce (velikost a výška buněk a jejich vzájemné poměry), což si dokonce nechal tchaj-wanský návrhář Chi-Shen Chiu patentovat až ve Spojených státech amerických. Při své tvorbě se inspiroval voštinovými konstrukcemi, které jsou velmi populární v leteckém a automobilovém průmyslu, a to zejména kvůli příznivému poměru pevnosti a hmotnosti materiálu. Designér se ho rozhodl kreativně využít také při výrobě kartonového nábytku, zejména židlí, křesel, lavic, sedaček a stolů.

Pod značkou FlexibleLove se tedy skrývá neobvyklý nábytek z pevné papíroviny. Ta je obvykle vyztužena jednoduchou dřevěnou konstrukcí. Nábytek se vyrábí ve třech hlavních řadách, které se liší povrchovým dekorem. Klasická řada SANDSTONE má přírodní barvu pískovce. Preferujete-li bílou barvu, pak pravděpodobně upřednostníte kolekci MARBLE imitující mramor. A novinka uváděná na trh pod názvem LAVA záměrně evokuje představu valící se lávy a prodává se v barvě černé.

Novou řadu nábytku ocení znalci moderního designu, zákazníci preferující materiály šetrné k životnímu prostředí a zejména ti, kteří si rádi posedí v dokonale tvarovaném a pohodlném křesle.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner