Upřednostňujete kosmopolitní životní styl, nebo raději dáváte přednost vřelé maloměstské atmosféře? Na pražských Vinohradech najdete obojí. Jsou zde nejen kavárny, bary a restaurace, ale i důležité instituce, sportovní, kulturní a nákupní centra. Stačí se jen vydat na procházku vinohradskými ulicemi…

Velká část dnešních moderních Vinohrad byla kdysi, jak už název napovídá, pokryta svahy vinic, které byly osázeny již za krále Karla IV. ve 14. století. V dobách Rakouska-Uherska nahradily vinice paláce a růžové zahrady a Královské Vinohrady, jak se čtvrt tehdy nazývala, získaly statut soukromé autonomní oblasti a staly se domovem pražské elity. Žilo zde mnoho slavných umělců, kteří nacházeli v místních listnatých parcích inspiraci pro svou literární či výtvarnou tvorbu.

Genius loci si tato čtvrť zachovala dodnes a stále působí honosným a starobylým dojmem. A právě tady najdete objekt Plaza Vinohrady s výhledem na malebné vinohradské náměstí. Přímo v domě je navíc vinný salónek, který je ideální pro soukromé party či rodinné oslavy. Velká okna zároveň poskytují výhled do atria, které je obklopeno stromy a je určeno pouze pro obyvatele Plaza Vinohrady.

Luxusní byty jsou vybaveny produkty od světoznámých designových výrobců. Elegantně působí hlavně kuchyně s nejmodernějšími spotřebiči a žulovými pulty. Relaxaci si můžete dopřát v prostorné koupelně doplněné italskými kamennými obklady, rozměrným sprchovým koutem, vanou a skřínkami zhotovenými na zakázku. Mezi další charakteristické znaky interiéru patří dřevěné podlahy, vysoké stropy, skryté dveře a dva otevřené krby, které dotvářejí eleganci celého prostoru. „Mezi tři základní pilíře naší filozofie patří používání nejkvalitnějších stavebních materiálů, důraz na detail a zajištění perfektních služeb pro naše klienty,“ říká developer Muris Garagic.

Samozřejmě zde nechybí ani běžný komfort 21. století, takže prostřednictvím nejmodernější iPad aplikace můžete ovládat alarm, žaluzie, topení, osvětlení i hudbu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner