Zařizujete si byt? Chystáte se na rekonstrukci kuchyně? Potřebujete do obýváku nový koberec? A navíc máte rádi přírodní materiály? Pořiďte si obklad z kamene.

Možná vás tato možnost hned nadchne, možná se vám jen vybaví pravěké bydlení v jeskyni. To však nic nemění na skutečnosti, že kámen se začíná stále více „zabydlovat“ v moderních interiérech. Není také divu! Vždyť se jedná se o prověřený stavební materiál, který je oblíbený pro svou dlouhou životnost. Proč tedy nevyužít jeho skvělých vlastností, jimiž jsou také odolnost, pevnost a snadná údržba, a neozvláštnit s ním svůj domov?

Díky speciálním technologiím si dnes můžete nechat položit na podlahu třeba koberec z drobných oblázků. „Tento materiál má výhodu také v tom, že jej lze aplikovat na oblé hrany, což usnadňuje pokládku a eliminuje tzv. prořez, s nímž je třeba počítat při pokládce u klasických krytin. Podkladem mohou být beton, anhydrid, dřevo či dlažba,“ dodává k možnostem pokládky Marek Ondra ze společnosti TopStone.

Tím ale možnosti této krytiny nekončí. Můžete ho využít také jako originální obklad na stěny, ať již v koupelně, u kuchyňské linky nebo třeba za televizí či kolem krbu. A nemusíte se bát, že výsledek bude příliš fádní. Jednotlivé vzory říčních kamínků a drceného italského mramoru lze totiž libovolně kombinovat.

Dokonce se tím nezpronevěříte ani učení feng-šuej. „Kameny představují prvek země, jeden z pěti základních přírodních elementů. V interiéru působí zklidňujícím dojmem, vyvolávají větší pocit bezpečí, stability a umí nás i zbavovat stresu. Zároveň platí, že jde o dominantní materiál, a proto je třeba s ním nakládat opatrně,“ prozrazuje Kristýna Vysloužilová, designérka a odbornice na feng-šuej.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner