Katharine Pooley žije v Londýně a paří mezi nejžádanější interiérové designéry. Orientuje se především na vytváření přepychového bydlení pro náročné klienty. Myslíte si, že by se tam vám líbilo?

Díky svým rafinovaným návrhům se stala Katharine Pooley vyhledávanou návrhářkou. Oslovují ji zákazníci jak s komerčními, tak rezidenčními projekty po celém světě. Katharine je totiž rodilý světoběžník. Na vlastní kůži se přesvědčila o tom, jak žijí lidé v různých koutech světa a to se pochopitelně odráží i v jejích projektech.

Pooley skutečně hodně cestuje a navštívila více než 150 zemí. Nějakou dobu žila dokonce i ve Vietnamu, Singapuru a Bahrajnu. Věnuje se vysokohorské turistice a horolezectví, zúčastnila se soutěže psích spřežení se saněmi na severním pólu a zdolala celou saharskou poušť v koňském sedle. Není tedy pochyb, že má Katherine evidentně hodně dobrodružnou povahu, která měla samozřejmě také značný vliv na formování její filozofie interiérového designu.

V posledních letech se však Pooley přece  jen usadila a žije s manželem a dvěma dětmi ve své rodné Anglii. Založila vlastní designérské studio a věnuje se jedné ze svých hlavních vášní – navrhuje mimořádně zajímavé a atraktivní interiéry. Pro její projekty je typické nenásilné skloubení prvků, které jsou charakteristické pro různé styly. Zbožňuje starožitnosti a ráda renovuje starý vzácný nábytek. Ve svém domě považuje za nejdůležitější a zároveň nejoblíbenější místnost kuchyň, kde podle ní nesmí kromě standardního vybavení chybět ani pohodlná sedačka a televize. Ráda vaří, což považuje to za formu skvělé relaxace.

Sama Katharine upřednostňuje eklektický styl, který je pro svou variabilitu oblíbený právě u cestovatelů. Bohužel často hrozí, že jejich pokoj bude vypadat spíše jako „neuspořádaná všehochuť“ než jako příjemný interiér. Katherine však dokáže s nebývalou elegancí kombinovat staré a moderní i zdánlivě neslučitelné. Při dekorování tak vkusně uplatní památky ze všech koutů světa.

Jste na tom podobně? Máte doma spoustu vzácných suvenýrů a nevíte, co s nimi? Inspirujte se v naší fotogalerii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner