Život v prostorném domě, který je obklopen vzrostlými stromy a poskytuje výhled do malebné kopcovité krajiny, je snem nejednoho z nás. Mladí manželé z Kalifornie se rozhodli své představy proměnit v realitu a vrátit život opuštěnému venkovskému stavení v údolním městečku Petaluma.

Majitelé domu toužili po romantickém, ale zároveň praktickém a levném bydlení. Oslovili proto zkušené architekty ze studia Turnbull Griffin & Haesloop Architects. Díky jejich návrhu vznikl energeticky úsporný dům, jehož provoz je šetrný i k životnímu prostředí. Kromě termálního vrtu disponuje tato stavba solárními a fotovoltaickými panely.

Vzdušnost vnitřního prostoru zajišťují nejen velké prosklené plochy, ale také minimalistické pojetí interiéru, což ještě umocňuje  kombinace šedé a bílé barvy s přírodním dřevem. Nejvíce je samozřejmě využívána obytná zóna, kterou tvoří obývací pokoj včetně kuchyně a jídelny. Pro rychlou snídani nebo vypití kávy slouží kuchyňský bar. Zbylý prostor zaujímají ložnice, které jsou vybaveny samostatnými koupelnami.

Pomocí posuvných skleněných dveří je interiér nenásilně propojený s terasou a tím pádem i se zahradou. Zastřešená terasa slouží nejen k příjemné relaxaci, ale díky venkovní kuchyni si na své přijdou i chuťové buňky rodinných příslušníků včetně případných hostů. A co by to bylo za bydlení v přírodě, kdyby tu chyběl rybník nebo alespoň, jako v tomto případě, velký bazén?

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner