Navštívili jste někdy právnickou kancelář? Pokud ano, pravděpodobně byla vybavená standardním kancelářským nábytkem v kombinaci černá barva/chrom nebo jste zde usedli do těžkých křesel ke stolu z masivu. Přitom i mezi nudnými paragrafy se můžete cítit uvolněně a příjemně. Podívejte se, jak to vyřešili architekti ve Švédsku.

Většinou se při zařizování administrativních prostor příliš nedbá na estetický dojem a volí se osvědčený mustr výrobců kancelářského nábytku, který často postrádá jakoukoli známku kreativity a fantazie. Přitom stačí málo, abyste se v tak neosobním prostředí, jako je právnická kancelář, cítili docela dobře. Tento cíl měl například majitel právnické kanceláře Morris Law ve švédském Gothenburgu.  A protože to je v zemi severské, není divu, že hledal inspiraci ve skandinávském stylu, který je pro interiéry v tomto kraji typický.

Architektonické studio Bornstein Lyckefors arkitekter se proto rozhodlo vnést kouzlo přírodních materiálů, které jsou charakteristické právě pro skandinávský styl, také do oficiálních prostor. Příjemnou atmosféru v právnické kanceláři zajišťuje kombinace javorového dřeva, korku, mosazi a zrcadel. Prostor je rozčleněn pomocí dřevěných rámů, v nichž je korková výplň. Nespornou výhodou korku jsou jeho akustické vlastnosti, protože redukuje hluk.

Celý interiér je koncipovaný tak, aby se v něm cítili dobře jak klienti, tak zaměstnanci. Díky své jednoduchosti a čistým liniím skvěle koresponduje s hlavními obchodními zásadami majitele právnické kanceláře Morris Law, mezi něž patří především transparentnost a maximální efektivita.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner