Každý rok vyhlašuje Pantone Color Institute barvu roku. Ani ten letošní není výjimkou. Vládne mu odstín nazvaný Greenery. Pojďte se podívat, jak si s ním poradili bytoví návrháři.

Návrat k přírodě je stále více trendy a platí to nejen v módě, ale i při zařizování bytů a domů. A protože se ve všech pádech skloňují dřevěný nábytek, dřevěné podlahy a dřevěné dekorace, není divu, že Pantone Color Institut sídlící v New Yorku pro letošní rok vybral barvu listů a trávy, barvu zelenou. Tento výběr však není nijak nahodilý. Je výsledkem dlouhodobých průzkumů, které jsou završeny tajným setkáním špičkových odborníků. Ti při finální volbě zohledňují nejen trendy v módě, ale i náladu ve společnosti a politickou situaci ve světě.

Dá se říci, že pro výtvarníky, architekty i návrháře je greenery v podstatě rájem. Skvěle se s ní pracuje, protože je barvou neutrální, která se hodí téměř do všech interiérů. Zrovna tak, jako ladí zelený stonek s jakoukoli barvou květu, ji můžete bez problémů kombinovat s ostatním nábytkem a doplňky ve svém bytě.

Francouzskou eleganci docílíte ve spojení z fialovou a hnědošedou, písečnou scenérii navodíte pomocí greenery a odstínů světle béžových až zlatavých. Exotiku si můžete doma vykouzlit díky nábytku v barvě hořké čokolády, vanilkově žlutých stěn a závěsy, polštáři či kobercem v odstínu svěží zelené.  Nejdůležitější devizou barvy roku je však v dnešní uspěchané době především její pozitivní účinek na naši psychiku. Navozuje totiž pocit klidu a příjemného uvolnění.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner