Chcete si vyzkoušet, jak se navrhuje nábytek, oblečení, nebo se třeba chcete dozvědět, jak vzniká interaktivní design či nová tvář sociálních médií? Zajděte od od 2. do 5. března 2017 do brněnské Moravské galerie na Italian Design Act: Folk & Role.

Uměleckoprůmyslové muzeum v Moravské galerii v Brně bude po čtyři březnové dny místem, kde se může laická i odborná veřejnost blíže seznámit s novou generací inovativních italských designérů, a to prostřednictvím výstavy, workshopů, designového obchodu a přednášek. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet různé designérské postupy od návrhu nábytku, módního oblečení a doplňků po tvorbu ilustrací. Mladí výtvarníci vás seznámí také s novými oblastmi designu, jako jsou interaktivní design a sociální média. Workshopy a prezentace povede šest italských designérů, z nichž každý se bude věnovat jiné kreativní oblasti.

Program přednášek bude především zaměřený na roli designérů v dnešní společnosti. Často jejich povaha a charakter bezprostředně ovlivňují individuální postoj vůči neustále se měnícímu prostředí, v němž žijí a tvoří. Většina z nich pak považuje za samozřejmost, nutnost nebo povinnost reagovat na různé společenské změny reagovat, čímž se často dostávají do nezvyklých situací, případně svou tvorbou propojují zdánlivě nesouvisející oblasti lidského konání. Italští výtvarníci se tak pokusí prostřednictvím svých prezentací odpovědět na otázku, zda a jak funguje jejich spolupráce s výrobci, mladými podnikateli, umělci, aktivisty či akademiky v konkrétním městě či zemi. Ve svých dílech pak často přinášejí nový úhel pohledu na evropské kulturní tradice a jejich prezentaci.

Tématu Interaktivní design a sociální média se bude věnovat Aurora Rapalino, s Módním designem seznámí návštěvníky RitaRita a zástupcem Produktového designu bude Vittorio Venezia. Spojením Interiérového a produktového designu se bude zabývat Ciszak Dalmas nebo Alberto Nespoli z Eligo Studia a tvorbu ilustrací přiblíží zájemcům Anna Parini.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner