Toužíte žít na samotě, co nejdál od věčného shonu a hluku? V tom případě asi pochopíte vytrvalost jedné Portugalky, která se nevzdala a dnes si užívá romantické bydlení uprostřed přírody.

V rozmanité portugalské krajině, nedaleko osady Aladroal a přehrady Alqueva, vykukuje mezi kopci krásné bílé stavení. Jeho rekonstrukce probíhala v několika etapách. Bylo to způsobeno nejen nedávnou krizí, ale také zřícením jedné části stavby. Naštěstí nakonec všechno dobře dopadlo a překrásný stylový dům se majitelce podařilo  zachránit. Velkou měrou k tomu přispěl také skvělý projekt architekta Pedra Mandese.

Hlavním cílem rekonstrukce bylo zachovat původní architektonický ráz domu. Jeho typickými rysy byly sedlová střecha s červenými taškami a bílá fasáda. Dům byl rozšířen o dvě prostorné venkovní terasy, které tvoří přirozený přechod mezi interiérem a exteriérem. K bezpečí obyvatel přispívají odklápěcí mříže na oknech, které dokonale splývají s okolní fasádou díky bílému nátěru.

Majitelka ráda cestuje, a proto si zařídila interiér v kreativním stylu s marockými prvky. Přestože je účelný a dokonale vyhovuje modernímu způsobu života, jednotlivé artefakty pocházejí z různých zemí Orientu a působí velmi autenticky. Důstojnou atmosféru navozuje křišťálový lustr, který je v místnosti zároveň výrazným kontrastním prvkem. Samozřejmě zde nechybí pestrobarevné textilie s orientálními vzory.

Přestože celý interiér včetně polštářků a koberečků působí zdánlivě ledabyle, vládne mu pevný řád. K exotické atmosféře přispívají vyřezávané dřevěné skříně a stylové sochy i busty. Exteriér i interiér domu vzbuzují pocit absolutní svobody a kreativity, což zároveň vystihuje životní styl majitelky.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner