Jsou věci, které nám dnes přijdou naprosto běžné, ale ještě před pár lety se zdály téměř nemožné. Co myslíte, jaké budou jednou naše domovy? Budeme je stěhovat z místa na místo, podle toho, kde zrovna budeme mít práci nebo kde bude pěkné počasí?

Možná se vám to zdá neuvěřitelné, ale mobilní domy se stávají čím dál tím populárnějšími. Alespoň to tvrdí zástupci společnosti LTG Lofts, kteří dodávají tento typ domů pod názvem Coodo. A vidí v jejich existenci docela slibnou budoucnost. Nejsou totiž určeny jen pro obyčejné bydlení, můžete si v nich zřídit třeba i mobilní kancelář, nebo dokonce otevřít restauraci. A když se nebudou hýbat kšefty, popojedete o kus dál.

Myslíte si, že to nemůže fungovat? Zdá se, že opak je pravdou. LTG Lofts „rozjeli“ tento byznys před šesti lety a zřejmě se jim daří. Hotový dům přiveze auto na vámi určené místo, ukotví ho v několika bodech a můžete v podstatě hned bydlet. Stačí běžné stavební povolení a možnost připojení na inženýrské sítě. Technickou specifikaci určuje legislativa platná v jednotlivých zemích. 

Dům je nejen v moderním designu, ale je vybavený bezdrátovým inteligentním systémem. K jeho ovládání vám stačí běžný mobil nebo tablet. A pak už si jen užíváte komfortní bydlení, posezení na terase a výhledy na město nebo do přírody. A když vás to omrzí, objednáte si odvoz a vyrazíte někam jinam.

Mobilní domy se prostě jeví jako relativně jednoduché řešení problémů, které se týkají nedostatku bytů ve všech velkých městech. Pokud naopak zbožňujete bydlení na samotě, nemusíte provádět žádné speciální terénní úpravy a během krátké chvíle si můžete užívat romantiku na horách nebo u lesa. A je-li vám to ještě málo a chtěli byste bydlet na nějakém skutečně originálním místě, můžete si dokonce některé typy Coodo nechat spustit na vodní hladinu.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner