Tom Raffield je kreativní umělec, který velmi miluje přírodu. Aby v ní mohl trávit co nejvíce času, usadil se svou rodinou v anglickém Cornwallu. A protože upřednostňuje přírodní materiály i při své práci návrháře nábytku a svítidel, asi vás nepřekvapí, že jejich hlavní komponentou je dřevo.

Tom Raffield se nevěnuje pouze designérství. On své návrhy také díky své manuální zručnosti uvádí do života. Jeho výrobky jsou pouze ručně zhotovené originály. Nedávno představil svou nejnovější kolekci, na níž je patrná inspirace přírodními scenériemi a přirozeně elegantními tvary. „Naše nové produkty spojují krásu řemesla s moderním designem. Jsou to kousky, které se stanou ozdobou interiérů na spoustu let,“ říká Tom Raffield.

V nové designové kolekci Toma Raffielda najdete originální křeslo vyrobené z jednoho kusu masivního dubu s ergonomicky tvarovanými opěrkami na ruce, které se hodí jak do rodinných domů, tak i do komerčních prostorů. Důkazem toho, že v jednoduchosti je krása, jsou barové stoličky s dřevěným sedákem z anglického dubu. Skvěle dotvoří příjemnou atmosféru moderního interiéru. Jejich využití je ale flexibilnější. Můžete je využít třeba jako odkládací stolky.

Stojací i stolní lampy a nástěnná i stropní svítidla jsou většinou efektní kombinací ryze přírodní materiálů, například mosazi a dřeva. Mimořádným uměleckým dílem je také Tomovo zrcadlo, respektive jeho uchycení na stěně. Rám i úchyt jsou vyrobeny z krouceného dubu. K zavěšení zrcadla slouží dřevěný „háček“, který má svým tvarem evokovat představu, že je zrcadlo zavěšené na koženém pásku.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner