Čokoláda byla původně lékem a byla rozdávána na lékařský předpis. Dnes je to delikatesa, jíž Češi spotřebují v průměru asi 5,5 kg na osobu a rok. Víte ale, že konzumací některých čokolád můžete pomáhat zachovat deštné pralesy a jinými je naopak pomyslně „kácet“? Filip Teplý z čokoládovny Ajala vysvětluje rozdíly mezi konvenční a výběrovou čokoládou z ekologického a etického pohledu.

Pěstování průmyslového, nebo výběrového kakaa
Že se čokoláda vyrábí z kakaových bobů, je známo. Ale ne každý ví, že právě jejich výběr je klíčem k tomu, zda je finální tabulka vyrobena šetrně k životnímu prostředí a k pěstitelům kakaa, nebo naopak. „Výběrové kakaové boby jsou plodina, které se daří ve stínu vysokých stromů deštného pralesa. Právě tady roste naprostá většina těch nejkvalitnějších bobů, které se používají do výběrových čokolád,” popisuje na úvod Filip Teplý.

Jenomže pěstování kakaa v deštném pralese je velmi náročné a výnosnost je menší než u průmyslového pěstování, proto velkovýrobci čokolád spoléhají v drtivé většině na kakao pěstované průmyslově, většinou se jedná o novodobé hybridy. A to znamená, že se pěstuje na otevřených plochách, často vzniklých právě kácením a vypalováním deštného pralesa. V těchto místech je totiž půda v prvních letech i extrémně úrodná. Průmyslové odrůdy kakaovníků navíc plodí více a více vydrží, jejich chuť ale není tak zajímavá a pestrá, jako je to u starých odrůd kakaovníku.

Obchod s kakaem
Kakaové boby pak exportéři vykupují od farmářů a pěstitelských družstev za ceny, které farmáři stěží umožňují přežít, natož důstojně vydělat a bez ohledu na kvalitu vypěstované suroviny. To může platit i o čokoládách označovaných jako fair trade. U nich jsou garantované výkupní ceny sice o něco vyšší, zapojení do systému je ale pro drobné pěstitele velmi drahé, a vyplácí se tedy spíše velkopěstitelům nežli malým farmářům.  A ani fair trade systém výkupní cenu neodvozuje od kvality vstupní suroviny.

„Koupí čokolády, která je vyráběná z výběrových kakaových bobů si oproti tomu kupujete kromě kvalitní a chuťově mnohem zajímavější a pestřejší čokolády i dobrý pocit, že farmář, který je vypěstoval, dostal za boby spravedlivě zaplaceno. Výběrové kakaové boby se totiž, podobně jako výběrová káva, oceňují podle jejich kvality a ty opravdu kvalitní se prodávají za násobně vyšší ceny než komoditní kakao. Zároveň se nakupují přímo od farmářů, ne přes burzu, takže farmář dostane naprostou většinu peněz, které čokoládovna za boby zaplatila. Zákazník tak její koupí podporuje především malé pěstitele, kteří se o kakao starají tradičními ekologickými způsoby. Jinak totiž opravdu kvalitní kakao nelze vypěstovat,” vysvětluje etické a ekologické přednosti výběrové čokolády Filip Teplý.

Koupí kvalitní čokolády z výběrových bobů tak podporujete farmáře, který dostane spravedlivě zaplaceno podle kvality své produkce, a zároveň i zpětné zalesňování deštných pralesů, a tedy životní prostředí naší planety.

 


 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner