Světové Týdny módy neurčují pouze budoucí módní trendy, ale prezentují i aktuální trendy z oblasti líčení a vlasového stylingu. Přehlídková mola v New Yorku, Paříži či Berlíně nabídla hned několik kosmetických tipů pro nadcházející sezónu, od minimalistického makeupu a jemných detailů, po extravaganci plnou divokých barev.

Výrazné černé linky
Černé oční linky jsou nadčasovou stálicí, která se na vrcholu drží již od 60. let minulého století. Oproti klasickému stylu ve tvaru kočičího oka však letošní trendy velí přidat na dramatičnosti. Výrazně protažené linky ve vnitřním i vnějším koutku oka v gotickém stylu byly k vidění například v Paříži u Fenty x Puma, Týden módy v Berlíně představil černě orámované oči nebo linky s lehkým rozmazáním.

Barevné oční stíny
Přirozený makeup s dominantou výrazně nalíčených očí v barevném spektru žlutá, oranžová, modrá a fialová je jednou z nejžhavějších novinek letošního roku. Nosí se v pastelových monochromatických variantách, nanesené přes celé pohyblivé víčko až k obočí, i ve stylu takzvaného color-blockingu, spočívajícím v kombinaci několika výrazných, navzájem se překrývajících barvách.

Retro řasy podle Twiggy
Po několika letech, kdy bylo líčení spodních řas spíše na ústupu, se letos opět vrací do módy. Trend silně nalíčených spodních řas, který v 60. letech proslavila britská supermodelka Twiggy, na svých modelkách představilo hned několik významných světových značek, jako například Emporio Armani nebo Chanel.

Matné tmavé rtěnky
Matné rtěnky jsou hitem již několik sezón, pro tento rok ovšem platí, že čím tmavší, tím lepší. Vedou především odstíny ve valérech vínové, jako je burgundy či bordó, návrat hlásí i hnědé rtěnky ve stylu 90. let. Berlínský týden módy přišel i s variantou nejodvážnější – matnými rty v černé barvě.

Fuchsiové rty
Odstínům růžové letos vládne fuchsiová. Ostře růžovofialově nalíčené rty v matném i lesklém provedení byly k vidění především na přehlídce Studia H&M v Paříži, ale i u americké značky Novis, pro kterou líčení vytvořili vizážisté celosvětově populární kosmetické značky NARS.

Nahé líčení
Takzvaný „nude look“, minimalistický makeup vzývající přirozenost, je převládajícím trendem v oblasti kosmetiky již delší dobu. Důraz je kladen především na perfektní bezchybnou pleť a nenápadné zvýraznění očí a rtů. Oproti minulým sezónám ustupuje i trend výrazného obočí, diktát módy pro letošní rok velí ponechat jej bez úprav.

Černé stuhy ve vlasech
Vlasový styling se nesl ve znamení jemných doplňků. Nejfrekventovanějším prvkem na přehlídkových molech pak byly černé stuhy ve vlasech. Univerzální a nenákladná ozdoba oživí jakýkoliv účes a hodí se pro každou příležitost.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner