Třetí přehlídkový den Pražského týdne módy ovládla jedna z nejvýraznějších postav české módní scény. Návrhářka Zuzana Kubíčková v prostorách novobarokního sálu Boccaccio představila svou kolekci podzim/zima 2017.

Přestože se přehlídková část nejvýznamnější módní události u nás odehrávala ve třetím patře obchodního domu Kotva, pro svou show zvolila Kubíčková opulentní sál přilehlého Grand Hotelu Bohemia. A měla pro to dobrý důvod. Honosný prostor, v dobách první republiky sloužící jako dobře utajovaný noční podnik pro elity, dokonale konvenoval tématu nové kolekce: dráždivé dekadenci z vyšších sfér.

Inspirace šantánem byla patrná na první pohled. Přehlídku zahájila burleskní tanečnice Miss Cool Cat, jež svým vystoupením navodila tu pravou atmosféru pro představení rafinovaných modelů. Kolekce pracuje s klasickými atributy večerních slavnostních oděvů, precizní krejčovinou a propracovanými detaily, perlovou výšivkou, třpytivými broušenými kamínky, kožešinou a peřím.

Jak je pro Kubíčkovou typické, i v nové kolekci se objevil negližé styl, který se z lehkosti a vzdušnosti jarní kolekce posunul k budoárovému charakteru a pracuje s teplou vlněnou látkou, suknem a flaušem. Kabáty se šálovými límci připomínaly vyšívané teplé župany, na topy a podprsenkové korzety byly použity vlněné látky ručně pošité perlami a korálky.

Kontrast hravosti a frivolnosti s klasičností a seriózností ztělesňuje spojení průhledného tylu s kožíškem nebo vypasovaná linie kabátu s klenutými a objemnými kožešinovými rukávy. Práci se strukturou a reliéfem materiálu v zimní kolekci nahradily večerní látky s efektem jako vyšívaný tyl, samet a hedvábný krepdešín. Jemnou barevnost zastřených tónů růžové s ledově modrou, zelenkavou a tmavě modrou rozrušují lehce provokativní prvky jako šněrování, průsvitnost a nahá kůže.

Jedinečnou scénu pro přehlídku připravil kostýmní výtvarník Marek Cpin, na stylingu se podílel fotograf Karel Losinecký a stylistka a obuvní návrhářka Cori Amenta. Hvězdným hostem pak byla světová topmodelka Karolína Kurková, jež svou účastí potvrdila výjimečný talent Zuzany Kubíčkové. Z jejího ateliéru si také modelka pro tuto událost vybrala top a kabelku, model doplnila sukní z lakovaného denimu od českého dua Anny Tuškové a Radky Sirkové, navrhujícím pod značkou CHATTY.

Celou zimní kolekci Zuzany Kubíčkové si zájemci mohou detailně prohlédnout ve čtvrtek 23. března na akci Re-See Showroom, která se uskuteční ve třetím patře domu Kotva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner