Tančící dům na jaře ožije designem. Od 10. do 16. dubna se zde bude konat již 4. ročník přehlídky autorské tvorby a jedinečného designu Prague Design Week. Prodejní výstavu doplní i bohatý doprovodný program, včetně přednášek a workshopů s autory.

Prague Design Week představí aktuální tvorbu a proces vzniku děl 82 českých i zahraničních designérů, řemeslníků i studentů designu. Letošní ročník nabídne netradiční interaktivní expozice s využitím moderních technologií, ale rovněž i současná „zelená“ témata a kolekce čerpající inspiraci v řemeslné výrobě. Prostřednictvím fotografií, videí, prototypů a skic návštěvníci nahlédnou do procesu vzniku výrobků a v bohaté nabídce workshopů si mohou jednotlivé postupy i vyzkoušet.

S ohledem na sílící trend udržitelného přístupu připravili pořadatelé několik tematicky zaměřených expozic. Módní tvorbu zastoupí projekt se zahraničním přesahem CementJCA!, jenž vyrábí tašky a doplňky z pytlů od cementu v souladu s fair trade principy. Minimalistická geometrie designu nechává vyniknout jedinečnosti materiálu a maximální recyklaci. Iniciativa je jednou z klíčových aktivit českého studia unlimitedJCA, které si klade za cíl zvýšit povědomí a zájem o současný design v západní Africe. Přístupy slow fashion ctí i nezávislý ateliér Evy Chmelové s vlastní textilní produkcí, vystupující pod značkou Dezén. Lokální výroba, poctivé řemeslo a důraz na ekologii je vlastní i značce BeWooden, která tvoří originální dřevěné doplňky pro muže i ženy.

Pestrou nabídku unikátních šperků zastoupí designéři nominovaní na cenu Czech Grand Design Hanuš Lamr a Eliška Lhotská nebo držitel ocenění Šperk roku Michal Kadaník. Jedinečnou práci se sklem, která kombinuje nové možnosti s přírodními materiály, ukáže ve své kolekci Petra Hamplová pod značkou Skryté světy. Inspiraci v přírodě čerpá i značka VITALIA art, jež vytváří šperky s využitím živých květů zakomponovaných do pryskyřice. Chybět nebudou ani šperky vytištěné na 3D tiskárně značky Jsem.studio, nebo vyrobené z polymerové hmoty od autorky Lucy Štruncové.

Módu a doplňky nabídnou Mayda, Rembrind či La Femme Mimi. LEM představí svou kolekci Monochromatic, která je specifická svou variabilitou – díky vrstvení materiálu a zdvojené siluetě lze z jednoho kusu oděvu vytvořit několik modelů. Modistka Petra Kvarčáková poradí, jak správně nosit klobouk a představí svou novou kolekci, inspirovanou 30. léty. Čistotu stylu a kvalitní materiály nabídne PBG, jež se zabývá navrhováním a výrobou tašek. Módní barevné ponožky pak představí česká značka We are ferdinand.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner