Škoda Auto příští měsíc představí studii svého prvního elektromobilu. Na autosalonu v Šanghaji ukáže pětidveřové sportovně užitkové (SUV) čistě elektrické kupé Vision E s dojezdem na baterie 500 km a schopností autonomního řízení.

Škoda s pohonem na elektřinu experimentuje už delší dobu, v minulosti třeba zabudovala elektrický pohon do deseti exemplářů modelu Octavia. Sériově vyráběný elektromobil zatím nemá, ale to se v budoucnu změní.

Do roku 2025 počítá s pěti elektromobily v různých segmentech. V roce 2019 přijde Škoda Superb jako plugin hybrid (hybridní auto s nabíjením ze zásuvky). V roce 2020 dorazí první sériový elektromobil.

Studie elektromobilu se představí v Číně

Jeho předobrazem bude studie Vision E, která se představí za měsícna autosalonu v Šanghaji. Ta má s délkou 4,645 metru a šířkou 1,917 metru podobné proporce, jako Kodiaq, je ale o deset centimetrů nižší.

Studie ukáže technické řešení, které by se klidně mohlo dostat do sériové výroby. Systémový výkon dvou elektromotorů činí 225 kW (306 koní), má pohon všech kol a maximální rychlost 180 km/h. Energii bude uchovávat v ion-lithiových akumulátorech.

Vision E také zvládá autonomní řízení třetí úrovně: umí se automaticky pohybovat v kolonách, v režimu autopilota projet některé úseky dálnic, držet se v jízdním pruhu nebo se naopak vyhýbat, předjíždět, automaticky vyhledávat volná parkovací místa a automaticky na ně zajíždět a vyjíždět z nich. To zajišťují různé senzory a kamery, které sledují provoz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner